Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ustawa mieszkaniowa w ogniu krytyki

2018-04-17

Ustawa mieszkaniowa w ogniu krytyki

Zamieszanie wokół specustawy mieszkaniowej nie cichnie. Do grona przeciwników dołączają kolejne osoby i stowarzyszenia.

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju trwają konsultacje społeczne dotyczące specustawy mieszkaniowej. Głosy sprzeciwu docierające do resortu najczęściej odnoszą się do roli samorządów w lokowaniu inwestycji, a także chaosu urbanistycznego, jaki miałyby wywołać proponowane przepisy. Ministerstwo zapewnia jednak, że to lokalne władze będą decydowały o ewentualnym powstaniu nowych mieszkań w danej lokalizacji, gdyż to one najlepiej znają uwarunkowania obszaru, którym zarządzają. Podstawową wytyczną wpływającą na wydanie decyzji o zabudowie ma być MPZP lub zgoda gminy. Jeśli lokalny samorząd takowej nie wyrazi, pozwolenie na budowę nie zostanie wydane.

W ministerstwie dyskutuje się również o zwiększeniu decyzyjności strony społecznej oraz wprowadzeniu zapisu zobowiązującego inwestora do przedstawienia koncepcji urbanistyczno-architektonicznej już w momencie składania wniosku. Oprócz tego omawiany dokument ma regulować minimalne standardy lokalizacji, które rada gminy będzie mogła poddać obostrzeniom. Co więcej, inwestycje miałyby być różnicowane ze względu na wielkość miejscowości. To z kolei ma ułatwić włączanie mniejszych inwestycji.

Wśród propozycji zmian pojawiła się także myśl, by ustawa obowiązywała przez 10 lat. Konsultacje publiczne zakończą się konferencją 27 kwietnia br.  

Źródło: KRN.pl | 2018-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

dorota ⋅ 11-05-2018 | 02:45

Tytuł jest tendencyjny. Domyślam sie że KRN jest w opozycji do rządu. Dyskusja to nie musi być krytyka, a treść absolutnie nie nawiązauje do tematu. raczej w ogniu dyskuzji i doprecyzowan....... to już któryś z kolei arykuł tendencyjny.... założę się że pisała to osoba nieprzychylna rządowi - to słychać i widać i czuć.... Nie róbcie tego.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
Enklawa Białowieska
Działka inwestycyjna
Sand Hotel ****
Osiedle Lawendowa 3
Oaza Bronowice

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kieleckimieszkania na sprzedaż powiat Ostrowskimieszkania na sprzedaż gmina Belsk Dużymieszkania na wynajem gmina Mirosławiecdomy na sprzedaż w Bemowiźniemieszkania na sprzedaż w Wójtowiemieszkania na sprzedaż w Koźlicach

Deweloperzy