Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

USA: mniejsze zainteresowanie kredytami hipotecznymi

2010-07-16

USA: mniejsze zainteresowanie kredytami hipotecznymi

Po raz kolejny spadł indeks obrazujący zainteresowanie Amerykanów kredytami hipotecznymi.

Po raz kolejny spadł indeks obrazujący zainteresowanie Amerykanów kredytami hipotecznymi na zakup domów – informuje „Home Broker Daily”.

W minionym tygodniu obniżył się o 3,1 proc. po spadku o 2 proc. tydzień wcześniej. Indeks pozostaje na najniższym poziomie od 14 lat. Niewielki wzrost kosztów kredytu hipotecznego zmniejszył też popyt na kredyty refinansujące wcześniej zaciągnięte zobowiązania. Spadek w tym względzie wyniósł 2,9 proc. po wzroście o ponad 9 proc. tydzień wcześniej. Aż 79 proc. wszystkich złożonych wniosków o kredyty hipoteczne stanowiły te związane z refinansowaniem zobowiązań.
 
To bardzo dobrze pokazuje obraz amerykańskiego rynku nieruchomości, gdzie znacząca podaż spotyka się z niewielkim popytem. Stanowi to powód do obaw o jego kondycję w kolejnych miesiącach, po tym, jak ostatecznie wygasa pozytywny wpływ programów stymulujących poprawę. W II kwartale zostało przejętych w USA aż blisko 270 tys. domów, co jest nowym rekordem. Wzrost w porównaniu z I kwartałem wyniósł 5 proc.
 

Źródło: „Home Broker Daily” 15.07.2010 | 2010-07-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniamieszkania na wynajemhale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Stargardzkidomy na wynajem powiat Żywieckimieszkania na wynajem gmina Sławoborzedomy na sprzedaż gmina Chełmiecdomy na wynajem w Kaliscemieszkania na sprzedaż w Zdrapachmieszkania na wynajem w Rogoźnica-Kolonii

Deweloperzy

);