Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

USA: co tysięczny dom przejęty przez banki

2010-05-11

USA: co tysięczny dom przejęty przez banki

W I kwartale odsetek Amerykanów, których zobowiązania z tytułu kredytu hipotecznego przekraczają wartość nieruchomości, na którą został zaciągnięty zwiększyła się do 23 proc.

W I kwartale odsetek Amerykanów, których zobowiązania z tytułu kredytu hipotecznego przekraczają wartość nieruchomości, na którą został zaciągnięty zwiększyła się do 23 proc. – podaje „Home Broker Daily”.
 
W trzech poprzednich miesiącach było to 21 proc. W marcu więcej niż co tysięczny dom został przejęty przez instytucje finansowe, które skredytowały jego zakup. To najwyższy wynik odkąd zbierane są takie dane, czyli od 2000 r. W skali roku wzrost w tym zakresie wyniósł 35 proc. – czytamy. Szacuje się, że w marcu w jednej piątej transakcji sprzedaży stroną były banki. To stwarza naturalną presję na ceny domów. W marcu około jedna trzecia sprzedanych domów „poszła" za mniej niż właściciel za niego zapłacił.
 
Natomiast w Chinach temperatura na rynku nieruchomości nie obniża się – dodaje „Home Broker Daily”. W kwietniu ceny nieruchomości podskoczyły o rekordowe 12,8 proc. w skali roku. W marcu tempo wzrostu sięgał 11,7 proc. Okazuje się więc, że działania schładzające koniunkturę na tym rynku nie przynoszą skutków. Coraz bardziej konieczne okazują się radykalniejsze działania.
 

 

Źródło: „Home Broker Daily” 11.05.2010 | 2010-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Poznańskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kłodzkidomy na wynajem gmina Niedrzwica Dużamieszkania na sprzedaż gmina Pakośćmieszkania na wynajem w Porębiemieszkania na wynajem w Wielkim Buczkumieszkania na sprzedaż w Biskupicach Melsztyńskich

Deweloperzy

);