Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ulga mieszkaniowa nie zniknie w 2009 r.

2008-12-11

Ulga mieszkaniowa nie zniknie w 2009 r.

Po zastąpieniu obowiązku meldunkowego rejestracją nie zniknie z ustawy o podatku od spadków i darowizn ulga mieszkaniowa. Zmienią się tylko definicje.

 

Po zastąpieniu obowiązku meldunkowego rejestracją nie zniknie z ustawy o podatku od spadków i darowizn ulga mieszkaniowa – podaje „Gazeta Prawna”. Zmienią się tylko definicje.
 
Ulga mieszkaniowa jest przewidziana dla podatników, którzy otrzymają w spadku lub darowiźnie nieruchomość. Jak czytamy dalej, są już gotowe zmiany w ustawie o podatku od spadków i darowizn przy okazji nowelizacji ustawy o ewidencji ludności. W 2009 r. obowiązek meldunkowy zostanie zastąpiony rejestracją. W związku z tym w projekcie ustawy o ewidencji ludności znalazły się również zmiany do ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zgodnie z nowymi przepisami, z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków i darowizn skorzystają podatnicy, którzy będą zamieszkiwać w nabytym lokalu lub budynku i będzie to ich zarejestrowane podstawowe miejsce zamieszkania oraz nie dokonają zbycia tego lokalu lub budynku przez okres pięciu lat – informuje dziennik.
 

 

Dziś z ulgi mieszkaniowej może korzystać podatnik, który otrzyma nieruchomość w darowiźnie lub spadku, jeśli m.in. będzie mieszkał, będąc zameldowanym na pobyt stały, w otrzymanym budynku lub lokalu przez co najmniej pięć lat – przypomina „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.12.2008 | 2008-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Kwidzyńskidomy na wynajem powiat M. Lesznolokale użytkowe na wynajem gmina Kikółmieszkania na sprzedaż gmina Gawłuszowicedomy na sprzedaż w Mistowiemieszkania na wynajem w Mazurachmieszkania na wynajem w Biedrzychowicach Dolnych

Deweloperzy

);