Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ułatwienia przy zatrudnianiu pracowników z Ukrainy

2007-03-19

Ułatwienia przy zatrudnianiu pracowników z Ukrainy

Ministerstwo pracy przygotowało projekt umowy z Ukrainą, dzięki któremu łatwiejsze byłoby zatrudnianie obywateli tego kraju.

Ministerstwo pracy przygotowało projekt umowy z Ukrainą, dzięki któremu łatwiejsze byłoby zatrudnianie obywateli tego kraju. Zgodnie z projektem procedury związane z przyjęciem pracownika z Ukrainy zostałyby skrócone z kilku miesięcy nawet do dwóch, trzech tygodni. Koszt wydania wizy dla pracownika (ponoszony przez pracodawcę) wynosiłby – wedle zapewnień resortu – około 100 zł.

Umowa ma wejść w życie do końca czerwca br. Jednocześnie, jak podkreślają przedstawiciele ministerstwa, w dalszym ciągu będą obowiązywać przepisy, dzięki którym pracownicy z Rosji, Ukrainy i Białorusi mogą być przyjęci do trzymiesięcznej pracy sezonowej bez konieczności otrzymania przyrzeczenia i zezwolenia na pracę.

Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Polsce nielegalnie pracuje prawie 150 tys. Ukraińców. Większość z nich jest zatrudniona w budownictwie, zwłaszcza od czasu, gdy znaczna liczba polskich budowlańców wyjechała za granicę. Przyjmuje się, że obecnie w tym sektorze gospodarki niedobór pracowników wynosi nawet 200 tys.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" | 2007-03-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Kraśnickimieszkania na sprzedaż powiat Suskimieszkania na wynajem gmina Rzezawalokale użytkowe na wynajem gmina Sępólno Krajeńskiedomy na wynajem w Lubiczumieszkania na sprzedaż w Żukachmieszkania na sprzedaż w Osowej Łaszewskiej

Deweloperzy

);