Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

UE przyjęła porozumienie w sprawie VAT

2006-03-01

UE przyjęła porozumienie w sprawie VAT

Porozumienie daje krajom członkowskim możliwość stosowania do 2010 r. obniżonych stawek podatku VAT na niektóre usługi o dużym nakładzie pracy ręcznej, czyli tzw. usługi pracochłonne. Należą do nich m.in. usługi remontowe i wykończeniowe.

W połowie minionego miesiąca ministrowie finansów państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili porozumienie przyjęte na początku lutego podczas wiedeńskiego szczytu UE. Porozumienie daje krajom członkowskim możliwość stosowania do 2010 r. obniżonych stawek podatku VAT na niektóre usługi o dużym nakładzie pracy ręcznej, czyli tzw. usługi pracochłonne. Należą do nich m.in. usługi remontowe i wykończeniowe. Dotychczas z tego przywileju korzystać mogły jedynie kraje „starej” Unii. Dzięki zakończonym pomyślnie negocjacjom możliwość taką będą miały wszystkie kraje unijne. Warunkiem jest złożenie w Komisji Europejskiej wniosku w terminie do końca marca br. Jest to kolejny sukces polskich negocjatorów. Podczas tego samego szczytu, odbywającego się na przełomie stycznia i lutego br. Polska – mimo że nie uzyskała przedłużenia okresu przejściowego na stosowanie preferencyjnej stawki VAT na nowe mieszkania – otrzymała gwarancję, dzięki której po 2007 r. większość nowych mieszkań w dalszym ciągu będzie objęta obniżoną, 7-procentową, stawka podatku VAT. Stanie się tak dzięki wprowadzeniu szerokiej definicji budownictwa społecznego, która obejmie – według szacunków polskiego rządu – nawet 99 proc. oddawanych do użytku budynków i mieszkań.

Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 5/2006 | 2006-03-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Zgierskilokale użytkowe na wynajem powiat Białostockilokale użytkowe na sprzedaż gmina Piotrków Kujawskidomy na wynajem gmina Grudziądzdomy na sprzedaż w Lisicydomy na wynajem w Opaleniscemieszkania na wynajem w Kalisku

Deweloperzy

);