Zawarto porozumienie w sprawie określenia źródeł finansowania budowy Drogowej Trasy Średnicowej.
Zawarto porozumienie w sprawie budowy Drogowej Trasy Średnicowej. W spotkaniu poświęconym finansowaniu inwestycji uczestniczyli przedstawiciele takich organów jak Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Urząd Miejski w Gliwicach.
Uczestnikom negocjacji udało się dojść do porozumienia w kwestiach dotyczących wygospodarowania środków na przygotowanie gliwickiego odcinka trasy. Propozycja resortu infrastruktury i rozwoju zakłada przekazanie części funduszy z Programu Infrastruktura i Środowisko. Źródłem finansowania inwestycji ma być także kredyt udzielony przez Europejski Bank Inwestycyjny.
Pozostałe fundusze potrzebne do dokończenia przedsięwzięcia zostaną zabezpieczone w budżecie państwa oraz wydatkach samorządów miejscowości, przez które przebiega Drogowa Trasa Średnicowa. Nadzór nad postępem prowadzonych prac sprawuje Samorząd Województwa Śląskiego.
Źródło: KRN.pl | 2014-07-07
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)