Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Uchwała antysmogowa obowiązuje w całej Małopolsce

2017-01-24

Uchwała antysmogowa obowiązuje w całej Małopolsce

Radni przegłosowali uchwałę antysmogową. Będzie obowiązywała w całej Małopolsce.

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmiku Województwa Małopolskiego radni przyjęli uchwałę antysmogową. Na jej mocy od początku lipca będzie obowiązywał zakaz używania paliw o niskiej jakości. Odtąd do ogrzewania domowych palenisk zostanie zabronione wykorzystywanie mułów i drewna o wilgotności powyżej 20 proc. Ponadto do sprzedaży dopuszczane mają być jedynie kotły i kominki, spełniające warunki określone w Ekoprojekcie. Zakłada on, że tego typu urządzenia nie mogą emitować więcej niż 40 mg metra sześciennego pyłów. W trakcie konsultacji uchwały antysmogowej do zarządu Sejmiku wpłynęło 11,8 tys. wniosków popierających nowe przepisy.

Z racji tego, że sam problem smogu jest złożony i wymaga wielu skoordynowanych działań zarówno na szczeblu władz, jak i samych mieszkańców, na zaadaptowanie się do zmian będzie czas do końca 2022 r. W Krakowie natomiast całkowity zakaz stosowania węgla oraz drewna w kotłach, piecach i kominkach zacznie obowiązywać od 1 września 2019 r.

W ostatnim czasie na temat stężenia zanieczyszczeń powietrza dyskusje podjęła także Rada Ministrów, w związku z zaproponowanymi przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów rekomendacjami. Obejmują one m.in. wprowadzenie wymagań dla kotłów na paliwo stałe oraz norm jakościowych paliw stałych, a przyjęte postanowienia zaczęłyby obowiązywać jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego 2017/2018.  

Źródło: KRN.pl | 2017-01-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

Do mójgłos ⋅ 01-02-2017 | 17:08

Do mójgłos - widać żeś znafca tematu. Aluminium to raczej do metali ciężkich nie należy. Zresztą sam zapewne wcierasz go sobie pod pachy (sole glinu). A skont stront?

mójgłos ⋅ 01-02-2017 | 00:12

Takie ustawy to następny krok do ubezwłasnowolnienia obywateli . Niedlugo będa za nas decydowac ile razy w ciagu dnia możemy skorzystać z WC i puszczać wiatry ( co u krów juz sie zrelizowalo i zmniejszono poglowie ) bo to zanieczyszcza powietrze i glebę Takie ustawy to tyko nabijanie kasy, tym którzy sobie takie ustawy kupili Lepiej by sie ministerstwa zajęły i to konkretnie zakazem trucia nas z powietrza przez samolotowe opryski , które zmieniaja nie tylko stan jakosci powietrza i gleby ale rownież stan swiadomości i gwałtowny wzrost zachorowań na Alzheimera Zrzucają na nas i to w ilościach rażąco przekraczające wszystkie normy metale ciężkie : kadm, stront, aluminium, tego ostatniego jest najwięcej.Polska zaczęła miec ten problem od chwili przynaleznosci do NATO. Niebo popisane w kratkę to jest problem em dla życia i zdrowia ludzi ale nie jest problemem dla gadających głów ( oby im pospadały) Geoinżynieria jest ale sie o niej nie mówi - to temat tabu temat tabu ,uśmiercaja nas świadomie przy okazji wmawiając nam ,że to dla naszego dobra.

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniakamienice na sprzedażhale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Pińczowskimieszkania na sprzedaż powiat Zgierskimieszkania na wynajem gmina Biała Piskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Iławamieszkania na wynajem w Nowej Wsimieszkania na sprzedaż w Bukowiniemieszkania na wynajem w Szarłatowie

Deweloperzy

);