Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Trwa walka o niższe podatki od handlu nieruchomościami

2006-07-03

Trwa walka o niższe podatki od handlu nieruchomościami

Ministerstwo Budownictwa domaga się od Ministerstwa Finansów złagodzenia projektu zmian w podatku od obrotu nieruchomościami.

br>
Jak informuje "Dziennik:, Ministerstwo Budownictwa domaga się od Ministerstwa Finansów złagodzenia projektu zmian w podatku od obrotu nieruchomościami. W specjalnym piśmie wysłanym do resortu finansów, resort budownictwa zaproponował zwolnienie z obowiązku płacenia 19-proc. Podatku od sprzedaży nieruchomości w przypadku osób, które dochód uzyskany ze sprzedaży domu lub mieszkania zainwestują w inną nieruchomość.

Zgodnie z pomysłem przedstawionym w marcu przez Ministerstwo Finansów, każda transakcja sprzedaży mieszkania lub domu będzie od stycznia 2007 roku obłożona 19-procentowym podatkiem od dochodu. Oznacza to, że osoba, która kupi lokal za 150 tysięcy złotych, a sprzeda go za 200 tysięcy, od 50 tysięcy złotych zapłaci 19-procentowy podatek.

Więcej na ten temat w "Dzienniku".

Źródło: "Dziennik, 29.06.2006 | 2006-07-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajemmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Kaliskimieszkania na wynajem powiat Radzyńskidomy na sprzedaż gmina Masłowicedomy na wynajem gmina Wyrykimieszkania na wynajem w Glinach Wielkichdomy na wynajem w Sobolewiedomy na sprzedaż w Kolonia Serocka

Deweloperzy

);