Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Termomodernizacja ma zmniejszyć smog

Magdalena Hojniak | 2018-02-12

Termomodernizacja ma zmniejszyć smog

Rząd planuje przeprowadzić program termomodernizacji budynków. Działania mają wpłynąć na poprawę jakości powietrza.

W ministerstwie przedsiębiorczości i technologii opracowywana jest nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Zaproponowane w dokumencie zmiany mają umożliwić wdrożenie pilotażowego programu termomodernizacji budynków, a to z kolei ma się przyczynić do ograniczenia zjawiska smogu. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Dziennik Gazetę Prawną nowela będzie gotowa w marcu.

Jak zaznacza minister Jadwiga Emilewicz, kompleksowa termomodernizacja to kluczowe działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Na ten cel wygospodarowano 180 mln zł. Dobra ochrona budynków przed utratą ciepła ogranicza zużycie energii potrzebnej do ich ogrzewania. To z kolei przekłada się do zmniejszenia wydzielania szkodliwych substancji. Jak wynika z badań kompleksowa termomodernizacja pomaga zminimalizować zapotrzebowanie energetyczne nawet o 70-90 proc., a tym samym obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Pilotaż programu ma ruszyć najpierw na tych obszarach, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest największe, czyli w województwach małopolskim i śląskim. W regionach znajduje się bowiem blisko milion budynków, których ok. 15 proc. właścicieli sytuacja materialna nie pozwoli na przeprowadzenie termomodernizacji na własny koszt.  

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna | 2018-02-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Willa Słowicza
Oaza Bronowice
Domy Piltza 16
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Budynek mieszkalny przy ul....

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Lubaczowskimieszkania na sprzedaż powiat Kartuskimieszkania na wynajem gmina Radomskolokale użytkowe na sprzedaż gmina Boleszkowicedomy na wynajem w Sabniemieszkania na sprzedaż w Opatkowicachmieszkania na wynajem w Uśniku

Deweloperzy