Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podał listę banków, które będą udzielać kredytów z dopłatami do budownictwa energooszczędnego.
21 stycznia br. zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wyraził zgodę na zawarcie umów o współpracy i udostępnienie bankom środków na dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczone na przedsięwzięcia realizowane w ramach programu dopłat do budownictwa energooszczędnego. Decyzja obejmuje sześć instytucji: Bank Polskiej Spółdzielczości SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank Zachodni WBK SA, Getin Noble Bank SA, Nordea Bank Polska SA oraz Deutsche Bank PBC SA. Banki oficjalnie przystąpią do programu z chwilą podpisania umów o współpracy z NFOŚiGW.
Kredyty z dopłatą mają być dostępne jeszcze w I kw. br. i będą przeznaczone dla osób fizycznych, które zdecydują się na budowę domu energooszczędnego bądź zakup mieszkania w budynku pasywnym.
Źródło: KRN.pl | 2013-01-23
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)