Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Taniej w Dubaju niż w Warszawie

2008-07-03

Taniej w Dubaju niż w Warszawie

Coraz mocniejszy złoty zachęca Polaków do inwestowania w nieruchomości za granicą. Mogą oni teraz kupić nieruchomość w Dubaju obok tej, którą nabyli dla swojej rodziny Brad Pitt i Angelina Jolie.

Coraz mocniejszy złoty zachęca Polaków do inwestowania w nieruchomości za granicą. Mogą oni teraz kupić nieruchomość w Dubaju obok tej, którą nabyli dla swojej rodziny Brad Pitt i Angelina Jolie – podaje „Rzeczpospolita”.

Rosnącą zamożność Polaków zauważyła brytyjska firma z siedzibą w Dubaju High Society Properties. Prezes HSP Pat Sheridan oraz dyrektor firmy na Europę Środkową i Wschodnią przekonywali o walorach osiedlenia się w tym mieście. Najważniejszym argumentem, poza bezpieczeństwem i bardzo niskimi podatkami, są ceny. Jak czytamy dalej, cena metra kwadratowego luksusowego apartamentu w Dubaju wynosi 11 tys. zł, co oznacza, że metr kwadratowy luksusowej rezydencji, często w pełni wyposażonej, kosztuje mniej niż metr w apartamencie na obrzeżach Warszawy.

HSP proponuje kupno rezydencji w Business Bay, Dubai Waterfront, The World (tam, gdzie kupili nieruchomości Pitt i Jolie). Ceny nieruchomości rosną tam o kilkadziesiąt procent rocznie. Nie ma również problemów z opóźnieniami w inwestycjach, bo sam szejk Muhammad al Machtum osobiście odwiedza największe budowle i sprawdza postępy – donosi dziennik. Bezpieczne są również pieniądze inwestorów, jako że do momentu oddania klientowi nieruchomości pieniądze klienta przetrzymywane są na należącym do państwa koncie. Jedyny problem mogą stanowić połączenia Warszawa – Dubaj, gdyż linie lotnicze Emirates odczuły rosnące koszty paliwa i będą starały się raczej zwiększyć częstotliwość połączeń do tych miast, do których już latają (np. do Frankfurtu czy Hamburga), niż otwierać się na rynki całkowicie nowe, gdzie zyski przychodzą po wielu miesiącach.

Źródło: „Rzeczpospolita” 2.07.2008 | 2008-07-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajeminne nieruchomości na zamianękamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Dzierżoniowskimieszkania na wynajem powiat Kościerskidomy na wynajem gmina Aleksandrów Kujawskimieszkania na wynajem gmina Mietkówdomy na wynajem w Sobiesękachdomy na sprzedaż w Wielgorzumieszkania na wynajem w Paciorkowizna

Deweloperzy

);