Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tanie latanie przyciąga hotelarzy

2006-10-12

Tanie latanie przyciąga hotelarzy

Rynek hotelarski nakręcają nowe kredyty, tanie latanie i rozwój gospodarki. W ocenie analityków Tri Hospitality Consulting, brytyjskiej firmy badającej rynek hotelarski i turystyczny, na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej pojawiają się wielkie możliwości dla inwestujących w budowę hoteli.

Rynek hotelarski nakręcają nowe kredyty, tanie latanie i rozwój gospodarki. W ocenie analityków Tri Hospitality Consulting, brytyjskiej firmy badającej rynek hotelarski i turystyczny, na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej pojawiają się wielkie możliwości dla inwestujących w budowę hoteli – donosi „Gazeta Prawna”.

Jak czytamy, na poprawę koniunktury usług turystycznych ogromny wpływ mają tanie linie lotnicze, które latają już do większością dużych miast w Polsce. Turyści z zachodniej Europy, którzy zwiedzili już Pragę i Budapeszt, teraz chcą poznać atrakcje Krakowa, Wrocławia czy Łodzi. Według szacunków Instytutu Turystyki w 2010 roku w hotelach i innych miejscach noclegowych w Polsce zatrzyma się 6 mln obcokrajowców. To o ponad 1,7 mln więcej niż w 2005 roku. Branża może też liczyć na Polaków, którzy są coraz zamożniejsi i chętniej niż kiedyś korzystają z hoteli i pensjonatów.

Inwestorzy nie zamierzają zasypiać gruszek w popiele. „Gazeta Prawna” sprawdziła pięć największych i potencjalnie najatrakcyjniejszych miast w Polsce: Kraków, Wrocław, Łódź, Gdańsk i Warszawę. W pierwszych czterech miejskie władze odebrały w sumie 86 wniosków potwierdzających zamiar budowy lub rozbudowy obiektów noclegowych – od hoteli pięciogwiazdkowych przez ekonomiczne dwu-, trzygwiazdkowe pensjonaty aż po hostele. Przoduje Kraków, chociaż już działa tam ponad 90 hoteli oferujących 12 tys. miejsc.

Rozmówczyni dziennika Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki, przyznaje, że miasto przeżywa boom inwestycji w tym sektorze. – Mamy 46 nowych wniosków na budowę hoteli i innych obiektów noclegowych. W ciągu ostatnich dwóch lat powstało ich ponad 200. Wśród nich jest kilkadziesiąt hoteli, ale większość to tanie hostele na każdą kieszeń. Teraz chce budować i niemiecka luksusowa sieć Kempinski i Gromada i grupa Orbis: tańszy hotel Etap – mówi Grażyna Leja.

W porównaniu z Krakowem, w Warszawie panuje zastój. Ostatnie pozwolenie na budowę hotelu w stolicy naczelny architekt miasta wydał w 2004 roku – twierdzi „Gazeta Prawna”. Od tamtej pory nie wpłynął ani jeden wniosek na budowę dużego hotelu (powyżej 10 tys. mkw. powierzchni). To Kraków zanotował największy wzrost popytu na pokoje hotelowe i to w Krakowie bardziej wzrosły przychody za wynajem pokojów. Kraków żyje przede wszystkim z turystów, a kiedy ich liczba spada, potrafi uzupełnić lukę, przyciągając biznesmenów. A Warszawa nie. Stołeczne hotele pustoszeją w weekendy i latem, kiedy biznes ma wolne.

Więcej w „Gazecie Prawnej".

Źródło: „Gazeta Prawna”, 11.10.2006 | 2006-10-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania na zamianędomy do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Kaliskimieszkania na wynajem powiat Tureckilokale użytkowe na wynajem gmina Jaraczewomieszkania na sprzedaż gmina Zabórmieszkania na sprzedaż w Bożejewicachdomy na sprzedaż w Skrzyszewiedomy na sprzedaż w Władysławowie

Deweloperzy

);