Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Tanie kredyty nie dla Krakowa

2008-12-18

Tanie kredyty nie dla Krakowa

W 2006 r. wystartował rządowy program „Rodzina na swoim”, którego celem jest pomoc młodym ludziom w przyspieszeniu zakupu własnego mieszkania. Polega ona na tym, że państwo przez pierwsze osiem lat spłaca połowę odsetek z zaciągniętego kredytu.

 W 2006 r. wystartował rządowy program „Rodzina na swoim”, którego celem jest pomoc młodym ludziom w przyspieszeniu zakupu własnego mieszkania. Polega ona na tym, że państwo przez pierwsze osiem lat spłaca połowę odsetek z zaciągniętego kredytu – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Cenę metra kwadratowego, która upoważnia do państwowej dopłaty, ustala wojewoda, biorąc pod uwagę wskaźniki GUS. Niestety, w Krakowie realna cena za metr kwadratowy jest daleka od ceny statystycznej, dlatego uzyskanie dopłaty jest trudne – czytamy dalej. Taki stan wynika z tzw. wskaźnika kosztu odtworzenia metra kwadratowego. Obliczany jest on dwa razy do roku, w kwietniu i październiku. Na jego podstawie Ministerstwo Infrastruktury wylicza cenę metra kwadratowego, która uprawnia do dopłaty. Obecnie jest to 4624,10 zł, przy czym realna cena metra kwadratowego wynosi 7-7,5 tys. zł.
 
Deweloperzy, w wypowiedziach dla Gazety mówią, że dane GUS są archiwalne, ponieważ dotyczą cen inwestycji już zakończonych. Dlatego konieczna jest weryfikacja danych ministerstwa, tak aby lepiej przystawały do rzeczywistości rynkowej.
 
 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 18.12.2008 r. | 2008-12-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Włoszczowskidomy na sprzedaż powiat Zduńskowolskimieszkania na wynajem gmina Dębnica Kaszubskadomy na sprzedaż gmina Krasnopolmieszkania na sprzedaż w Karsachmieszkania na wynajem w Warszowicachdomy na wynajem w Koboskach

Deweloperzy

);