Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Świadectwa dla mieszkań z rynku wtórnego

2009-04-08

Świadectwa dla mieszkań z rynku wtórnego

Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić obowiązek posiadania świadectwa energetycznego w przypadku wynajęcia mieszkania i zbycia go na rynku wtórnym.

Dziś obowiązek posiadania świadectwa energetycznego dotyczy tylko mieszkań wprowadzanych do obrotu na rynku pierwotnym. Jak czytamy dalej, Ministerstwo Infrastruktury chce wprowadzić taki obowiązek w przypadku wynajęcia mieszkania i zbycia go na rynku wtórnym.

Co więcej, Unia Europejska domaga się zaostrzenia przepisów dotyczących świadectw. Przygotowywana jest nowelizacja dyrektyw, która ma przewidywać sankcje za brak świadectwa – podaje dziennik. Zbigniew Radomski, dyrektor Departamentu Rynku Budowlanego i Techniki w Ministerstwie Infrastruktury, w rozmowie z gazetą zaznaczył, że jeżeli Komisja Europejska wprowadzi kary, to rząd będzie chciał, aby w Polsce obowiązywały one od 2014 r.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 8.04.2009 | 2009-04-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniadziałki na sprzedażdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Poznańmieszkania na wynajem powiat Janowskilokale użytkowe na wynajem gmina Kaletylokale użytkowe na wynajem gmina Żyrzynmieszkania na wynajem w Jukowiedomy na sprzedaż w Biskupiudomy na sprzedaż w Potaśnia

Deweloperzy

);