Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Studium narusza ustawę

2012-02-23

Studium narusza ustawę

Przedsiębiorcy z Ursusa, którzy zaskarżyli studium, postulowali, że dokument powstał z naruszeniem prawa. 22 lutego Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał im rację.

Skarżąc studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania m. st. Warszawy, ASmet SA i EL-BOX – przedsiębiorcy z Ursusa – postulowali, że dokument powstał z naruszeniem prawa. 22 lutego Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał im rację – wydano dwa wyroki wskazujące rażącą niezgodność zapisów studium z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Rozstrzygnięcie sądu odnosi się do obszaru po byłych ZPC Ursus, o łącznej powierzchni ok. 180 ha. Jak orzekli sędziowie, przy zatwierdzaniu studium pominięte zostały kwestie analizy stanu faktycznego terenu tj. dotychczasowego przeznaczenia działek i ich uzbrojenia oraz własności gruntów. Anna Cholewińska, pełnomocnik skarżących firm, podała, że w studium obszar uznany został za zdegradowany, częściowo niezagospodarowany i wymagający przekształceń przestrzenno-funkcjonalnych. Warto zaznaczyć, że obecnie na tym obszarze funkcjonuje blisko 100 firm, w tym m.in. spółki giełdowe oraz oskarżyciel – spółka ASmet, która wykonała iglicę Stadionu Narodowego.

Od obu wyroków urzędnikom przysługuje skarga do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: KRN.pl | 2012-02-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Wołomińskidomy na wynajem powiat Sochaczewskilokale użytkowe na wynajem gmina Gnojnodomy na sprzedaż gmina Kamienica Polskamieszkania na wynajem w Dulsk-Spiczynydomy na wynajem w Pobórzumieszkania na sprzedaż w Borzychach

Deweloperzy

);