Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Statek powietrzny skontroluje, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu

Magdalena Hojniak | 2019-11-07

Statek powietrzny skontroluje, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu
Dron zlokalizuje źródło zanieczyszczeń

Kraków za pomocą drona przeprowadzi kontrolę paliw używanych w urządzeniach grzewczych.

Do 10 grudnia w Krakowie będzie kontrolowane przestrzeganie zakazu palenia węglem i drewnem w urządzeniach grzewczych. W tym celu uruchomiony zostanie dron. Dzięki zamontowanej w nim głowicy pomiarowej możliwe jest precyzyjne zweryfikowanie lokalizacji zanieczyszczenia, a tym samym namierzenie gospodarstwa, w którym stosowane są zabronione paliwa. Statek powietrzny wykrywa zanieczyszczenia i dokonuje pomiaru, a wyniki automatycznie trafiają do naziemnej stacji kontroli.

Badania pozwolą przeprowadzić kontrolę zaraz po tym, jak do stacji trafi informacja o ewentualnym popełnieniu wykroczenia. Jeśli funkcjonariusze straży miejskiej potwierdzą złamanie zakazu, odpowiedzialna za naruszenie prawa osoba może zostać zobowiązana do zapłaty mandatu karnego w kwocie pomiędzy 20 a 500 zł. Jeżeli kara nie zostanie przyjęta, kolejnym krokiem może być grzywna dochodząca nawet do 5 tys. zł oraz skierowanie sprawy do sądu.

Dron badający jakość powietrza to jeden z elementów, który znalazł się w systemie kontroli, przewidzianym na sezon grzewczy 2019/2020. Koordynacją działań związanych z kontrolą palenisk za pomocą drona zajmie się wydział ds. jakości powietrza.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemdomy na sprzedaż powiat Nowotarskidomy na wynajem powiat Drawskimieszkania na wynajem gmina Ujściedomy na sprzedaż gmina Długosiodłomieszkania na wynajem w Pohulancemieszkania na wynajem w Zbydniowiemieszkania na sprzedaż w Garbnie

Deweloperzy

);