Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Statek powietrzny skontroluje, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu

Magdalena Hojniak | 2019-11-07

Statek powietrzny skontroluje, czy mieszkańcy przestrzegają zakazu
Dron zlokalizuje źródło zanieczyszczeń

Kraków za pomocą drona przeprowadzi kontrolę paliw używanych w urządzeniach grzewczych.

Do 10 grudnia w Krakowie będzie kontrolowane przestrzeganie zakazu palenia węglem i drewnem w urządzeniach grzewczych. W tym celu uruchomiony zostanie dron. Dzięki zamontowanej w nim głowicy pomiarowej możliwe jest precyzyjne zweryfikowanie lokalizacji zanieczyszczenia, a tym samym namierzenie gospodarstwa, w którym stosowane są zabronione paliwa. Statek powietrzny wykrywa zanieczyszczenia i dokonuje pomiaru, a wyniki automatycznie trafiają do naziemnej stacji kontroli.

Badania pozwolą przeprowadzić kontrolę zaraz po tym, jak do stacji trafi informacja o ewentualnym popełnieniu wykroczenia. Jeśli funkcjonariusze straży miejskiej potwierdzą złamanie zakazu, odpowiedzialna za naruszenie prawa osoba może zostać zobowiązana do zapłaty mandatu karnego w kwocie pomiędzy 20 a 500 zł. Jeżeli kara nie zostanie przyjęta, kolejnym krokiem może być grzywna dochodząca nawet do 5 tys. zł oraz skierowanie sprawy do sądu.

Dron badający jakość powietrza to jeden z elementów, który znalazł się w systemie kontroli, przewidzianym na sezon grzewczy 2019/2020. Koordynacją działań związanych z kontrolą palenisk za pomocą drona zajmie się wydział ds. jakości powietrza.
 

Źródło: KRN.pl | 2019-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażmieszkania do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Grudziądzdomy na sprzedaż powiat Szczecineckimieszkania na sprzedaż gmina Kamień Krajeńskidomy na sprzedaż gmina Gibydomy na sprzedaż w Majdanie Krynickimdomy na sprzedaż w Konin-Hubydomy na wynajem w Turowie

Deweloperzy

);