Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Starostwa nie dbają o państwowe nieruchomości

2006-06-01

Starostwa nie dbają o państwowe nieruchomości

85 procent skontrolowanych przez NIK starostw nieprawidłowo gospodaruje państwowymi nieruchomościami.

85 procent skontrolowanych przez NIK starostw nieprawidłowo gospodaruje państwowymi nieruchomościami – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. W 29 starostwach na 34 skontrolowane stwierdzono przypadki nielegalnych, nierzetelnych i niegospodarnych działań. Straty z tego tytułu NIK szacuje na ponad 131 milionów złotych. Wyniki kontroli wykazały, że połowa starostw nie posiadała rzeczywistych informacji o nieruchomościach skarbu państwa na swoim terenie.

Dlatego sporządzano niewłaściwe sprawozdania o gruntach i budynkach należących do państwa. Co szósty skontrolowany starosta nie prowadził nawet ewidencji majątku skarbu państwa. Według NIK jedną z przyczyn tej sytuacji były zbyt małe środki z budżetu państwa przeznaczone na realizację zadań związanych z gospodarowaniem nieruchomościami. Izba wyliczyła też, że jedna złotówka przeznaczana na ten cel przyniosłaby budżetowi 6 złotych wpływów. W związku z przeprowadzoną kontrolą NIK wystąpił o nowelizację prawa, która umożliwi lepsze gospodarowanie państwowym majątkiem.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 01-06-2006 | 2006-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupienialokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Chrzanowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Grudziądzkidomy na sprzedaż gmina Opole Lubelskielokale użytkowe na sprzedaż gmina Wyszogródmieszkania na wynajem w Ratarkówdomy na wynajem w Arciechowiedomy na sprzedaż w Pełk

Deweloperzy

);