Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Starostwa nie dbają o państwowe nieruchomości

2006-06-01

Starostwa nie dbają o państwowe nieruchomości

85 procent skontrolowanych przez NIK starostw nieprawidłowo gospodaruje państwowymi nieruchomościami.

85 procent skontrolowanych przez NIK starostw nieprawidłowo gospodaruje państwowymi nieruchomościami – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. W 29 starostwach na 34 skontrolowane stwierdzono przypadki nielegalnych, nierzetelnych i niegospodarnych działań. Straty z tego tytułu NIK szacuje na ponad 131 milionów złotych. Wyniki kontroli wykazały, że połowa starostw nie posiadała rzeczywistych informacji o nieruchomościach skarbu państwa na swoim terenie.

Dlatego sporządzano niewłaściwe sprawozdania o gruntach i budynkach należących do państwa. Co szósty skontrolowany starosta nie prowadził nawet ewidencji majątku skarbu państwa. Według NIK jedną z przyczyn tej sytuacji były zbyt małe środki z budżetu państwa przeznaczone na realizację zadań związanych z gospodarowaniem nieruchomościami. Izba wyliczyła też, że jedna złotówka przeznaczana na ten cel przyniosłaby budżetowi 6 złotych wpływów. W związku z przeprowadzoną kontrolą NIK wystąpił o nowelizację prawa, która umożliwi lepsze gospodarowanie państwowym majątkiem.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 01-06-2006 | 2006-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Wielickimieszkania na wynajem powiat Lipnowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Siemieńlokale użytkowe na sprzedaż gmina Rzeczycamieszkania na wynajem w Liznowiemieszkania na wynajem w Chraplewiedomy na wynajem w Leszczycy

Deweloperzy

);