Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął program dopłat do czynszów

Magdalena Hojniak | 2018-06-11

Stały Komitet Rady Ministrów przyjął program dopłat do czynszów

„Mieszkanie na start”, czyli finansowa pomoc państwa w opłatach za najem, wkrótce trafi pod obrady rządu.

Ustawa mówiąca o dopłatach do czynszu jest komplementarną częścią programu „Mieszkanie Plus”. Program „Mieszkanie na start”, zakładający finansową pomoc dla najemców, został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów. Dzięki temu wkrótce zostanie on omówiony przez rząd. Dopłaty będzie można uruchomić od początku 2019 r. Przewidziano je dla pierwszych najemców, którzy zdecydują się na wynajem nowych lokali oraz mieszkań powstałych w zrewitalizowanych obiektach, odnowionych dzięki współpracy gminy z inwestorami.

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się ci, którzy nie znajdują adekwatnej do swoich możliwości oferty mieszkaniowej. Program kierowany jest bowiem do osób nie mających możliwości zaciągnięcia kredytu na zakup własnego mieszkania, a jednocześnie ich sytuacja materialna nie uprawnia do otrzymania lokalu komunalnego.

Wysokość przydzielonej dopłaty będzie zależna od lokalizacji i wynikających z niej kosztów budowy, jakie są powszechne na danym terenie, a także metrażu mieszkania dostosowanego do liczby członków rodziny. Zgodnie z tą zasadą 4-osobowa rodzina mieszkająca w Katowicach otrzyma 422 zł dopłaty, natomiast w Warszawie 561 zł.  

Wykaz maksymalnej wysokości dopłat do czynszu dla poszczególnych miast i rejonów dostępny na stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Źródło: KRN.pl | 2018-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Przepiękny dom jednorodzinny
Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadomy na wynajemkamienice na wynajemdomy na sprzedaż powiat Włocławskilokale użytkowe na wynajem powiat Suskidomy na wynajem gmina Chlewiskadomy na sprzedaż gmina Dobiegniewmieszkania na wynajem w Żarzedomy na sprzedaż w Włoszakowicachdomy na wynajem w Kowalach

Deweloperzy

);