Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sprzedaż państwowych nieruchomości

2010-09-20

Sprzedaż państwowych nieruchomości

Resort skarbu i kontrolowane przez niego spółki wystawiają na sprzedaż nieruchomości.

Resort skarbu i kontrolowane przez niego spółki wystawiają na sprzedaż nieruchomości. Już niedługo będzie można wejść w posiadanie atrakcyjnych budynków, które znajdują się w centrach dużych miast.

Wśród nieruchomości znajdujących się w ofercie jest wieżowiec Intraco w Warszawie, a za jego prywatyzację resort skarbu może pozyskać 240 mln zł – podaje „Rzeczpospolita”. Wydawnictwo Bellona, które też jest na sprzedaż – to gratka dla deweloperów. Położone jest w centrum Warszawy i znajduje się w bliskim sąsiedztwie działki, gdzie powstaje 220-metrowy wieżowiec Warsaw Spier. Na sprzedaż wystawiony jest również Hotel Centrum w Łodzi oraz Chemobudowa w Krakowie. Przetargami mają być objęte liczne grunty.

Całe przedsięwzięcie nie wzbudza aplauzu wśród analityków rynkowych, którzy uważają, że proponowane ceny sprzedaży są wygórowane. Kolejnym utrudnieniem są negocjacje z państwowymi spółkami, ponieważ te bronią się przed ewentualnymi zarzutami o niegospodarność.

Proponowanym wyjściem awaryjnym może okazać się holding skupiający atrakcyjne firmy i grunty państwowe, który byłby wprowadzony na GPW w przyszłym roku.
 

Źródło: „Rzeczpospolita” 18-19.09.2010 | 2010-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniadziałki na sprzedażkamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckimieszkania na wynajem powiat Goleniowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Krościenko Wyżnelokale użytkowe na wynajem gmina Rudnikimieszkania na sprzedaż w Zgierzyncedomy na sprzedaż w Ignackowiemieszkania na wynajem w Pachnowoli

Deweloperzy