Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Sposób na niechcianą prywatyzację

2011-12-23

Sposób na niechcianą prywatyzację

Władze Zakopanego namawiają inne gminy do utworzenia spółki, która wyemituje obligacje na wykup PKL.

Władze Zakopanego namawiają inne gminy do utworzenia spółki, która wyemituje obligacje na wykup Polskich Kolei Liniowych. Ma to zapewnić m.in. ochronę kolejki na Kasprowy Wierch przed przejęciem przez słowacką firmę Tatry Mountain Resorts.

Na zawiązanie spółki i emisję obligacji pozostało niewiele czasu: PKL zapowiedziało, że sprzedaż majątku słowackiemu inwestorowi będzie finalizowana na początku 2012 r. Władze gmin, do których zwrócił się burmistrz Zakopanego Janusz Majcher: Kościelisko, Szczawnica, Krynica-Zdrój, Czernichów oraz Zawoja, zapowiedziały, że decyzje podejmą w styczniu.

Samorządowcom doradzają przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Każdy kto kupi choć jeden papier wartościowy wyemitowany przez spółkę będzie współudziałowcem PKL, w tym także kolejki na Kasprowy Wierch. Zakopiański magistrat jest przekonany, że wyemitowane obligacje będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Źródło: KRN.pl | 2011-12-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdomy do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Brzeskimieszkania na sprzedaż powiat Koneckimieszkania na wynajem gmina Kiszkowolokale użytkowe na sprzedaż gmina Wietrzychowicemieszkania na wynajem w Wólce Łukowskiejmieszkania na sprzedaż w Kamienna-Wieśmieszkania na wynajem w Kalwach

Deweloperzy

);