Wybrano specjalistę do spraw estetyki wizerunku Poznania. Nowa funkcja wiąże się z koordynowaniem projektów kształtujących estetykę miejskiej zabudowy.
Wybrano specjalistę do spraw estetyki wizerunku Poznania. Władze miasta sprawdziły kwalifikacje 63 kandydatów. W ostatnim etapie rekrutacji wyłoniono 9 osób, z których 4 otrzymały rekomendację do zatrudnienia. Prezydent Poznania zdecydował o przyjęciu na oferowane stanowisko Piotra Libickiego – historyka sztuki, absolwenta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członka Stowarzyszenia Historyków Sztuki.
Nowa funkcja w Urzędzie Miasta wiąże się z nadzorowaniem działań urzędników, stowarzyszeń, fundacji, miejskich jednostek organizacyjnych oraz spółek i spółdzielni realizujących projekty kształtujące estetykę lokalnej zabudowy. Piotr Libicki będzie koordynował także zadania związane ze sporządzaniem planów zagospodarowania przestrzennego.
Wśród obowiązków specjalisty do spraw wizerunku Poznania znalazła się również współpraca z Izbą Gospodarczą Reklamy Zewnętrznej, Spółdzielniami Mieszkaniowymi, przedsiębiorcami oraz wspólnotami właścicieli nieruchomości. W zakresie jego zainteresowań powinny znaleźć się wszelkie przedsięwzięcia ukierunkowane na stworzenie atrakcyjnych przestrzeni publicznych.
Praca specjalisty do spraw estetyki wizerunku miasta ma opierać się ponadto na współpracy z uczelniami, środowiskami artystycznymi oraz organizacjami społecznymi związanymi z kreowaniem plastycznego wizerunku Poznania.
Źródło: KRN.pl | 2013-11-07
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)