Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Spadki i darowizny pomiędzy najbliższymi bez podatku

2006-06-14

Spadki i darowizny pomiędzy najbliższymi bez podatku

Zgodnie z proponowanymi zmianami od 2007 roku spadki i darowizny przekazywane w ramach pierwszej grupy podatkowej byłyby całkowicie zwolnione od podatku.

Rząd przyjął przedłożony przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o podatku od spadków i darowizn. Zgodnie z proponowanymi zmianami od 2007 roku spadki i darowizny przekazywane w ramach pierwszej grupy podatkowej (małżonkowie, dzieci, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, teściowie, zięciowie i synowe, pasierbowie, macochy i ojczymowie) byłyby całkowicie zwolnione od podatku.

Warunkiem zwolnienia ma być zgłoszenie urzędowi skarbowemu o przyjęciu spadku bądź darowizny od najbliższej rodziny, chyba że zostanie ono potwierdzone aktem notarialnym lub gdy wartość uzyskanego tą drogą majatku nie przekroczy 9637 zł. Przy czym darowizny środków pieniężnych musiałyby być przekazywane za pośrednictwem banku, spółdzielczej kasy oszczędnościowej lub przelewem pocztowym.

O losach przyjętego projektu zdecyduje teraz Sejm.Źródło: | 2006-06-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniamieszkania na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Nidzickilokale użytkowe na wynajem powiat Łukowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Świdnicadomy na sprzedaż gmina Cedyniadomy na sprzedaż w Przynymieszkania na sprzedaż w Szpondowiemieszkania na wynajem w Baranie Góry

Deweloperzy

);