Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Singlowi trudniej o pożyczkę

2008-04-14

Singlowi trudniej o pożyczkę

Choć ceny mieszkań już od kilku miesięcy nie pną się w górę, wiele osób ze średnią krajową pensją o własnym M może tylko pomarzyć.

Choć ceny mieszkań już od kilku miesięcy nie pną się w górę, wiele osób ze średnią krajową pensją o własnym M może tylko pomarzyć – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Średnia wynosi dziś ok. 3 tys. zł brutto, czyli niecałe 2 tys. zł na rękę. Osoba samotna, nie mająca innych obciążeń finansowych, z taką pensją uzyska dziś ok. 200 tys. zł kredytu. Z reguły jednak stawki te będą niższe. Przyznawane limity będą również nieco inne w przypadku Warszawy i pozostałych miast.

Co proponują dziś banki singlom ze średnią krajową? – Niezbyt duże sumy, które spłacać trzeba będzie przez wiele lat. Na przykład Polbank EFG oferuje ok. 198 tys. zł kredytu zaciągniętego w polskiej walucie. Okres spłaty wyniesie kredytobiorcę 40 lat – informuje dziennik. To jednak jeden z górnych pułapów, jakie są w stanie zaproponować banki. Większość jest ostrożna. Na przykład Bank Millennium oferuje 170 tys. zł dla osób kupujących lokum w Warszawie, a o 7 tys. więcej dla kredytobiorców z innych miast.

A za taką kwotę nie da się kupić nawet kawalerki w starym budownictwie w dużych miastach – zauważa „Rzeczpospolita”. Na przykład w Poznaniu cena używanego, jednopokojowego mieszkania wynosi około 160 tys. Oczywiście są oferty tańszych mieszkań, ale w starych kamienicach lub do remontu. W samej Warszawie lokum za 140 tys. zł to rzadkość – na rynku wtórnym znajdziemy jedynie niewielkie kawalerki z ciemnymi kuchniami, w nieciekawych lokalizacjach. Natomiast kawalerka kupiona od dewelopera kosztuje co najmniej ok. 200 – 250 tys. zł.

Źródło: „Rzeczpospolita” 13.04.2008 | 2008-04-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Szczecineckidomy na wynajem powiat Nowotarskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Chełmnolokale użytkowe na wynajem gmina Michałowodomy na sprzedaż w Strumykumieszkania na sprzedaż w Zbrzydomy na wynajem w Chróścinie

Deweloperzy

);