Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Samorządowcy nie zdążą z księgami wieczystymi?

2009-04-17

Samorządowcy nie zdążą z księgami wieczystymi?

Samorządowcy alarmują, że nie zdążą ze sporządzeniem wykazu nieruchomości, które m.in. po II wojnie światowej przeszły na własność państwa.

Samorządowcy alarmują, że nie zdążą ze sporządzeniem wykazu nieruchomości, które m.in. po II wojnie światowej przeszły na własność państwa – donosi „Puls Biznesu”.

Obowiązek sporządzenia i przekazania wykazu nieruchomości nałożyła na samorządowców ustawa o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego – czytamy dalej. Samorządy podkreślają, że dysponują zbyt małymi środkami na ten cel i planują złożenie wniosku o zmianę ustawy, która daje im czas na przygotowanie wykazu do 19 maja.

Szef Związku Powiatów Polskich, Kazimierz Kotowski, zaznaczył, że na tę chwilę wykazy przygotowało mniej niż 15 proc. samorządów. Jego zdaniem, aby wypełnić zapisy ustawy, potrzeba jeszcze co najmniej 3 lat – informuje „Puls Biznesu”. Wykaz nieruchomości jest sporządzany w celu jednoznacznego określenia mienia, jakim dysponują samorząd i Skarb Państwa w poszczególnych powiatach, województwach i ostatecznie w skali kraju.

 

Źródło: „Puls Biznesu” 16.04.2009 | 2009-04-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemkamienice do kupieniainne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat M. Gdańskmieszkania na sprzedaż powiat Hrubieszowskimieszkania na wynajem gmina Szemudmieszkania na wynajem gmina Golub-Dobrzyńmieszkania na sprzedaż w Krzeczkowo-Nowych Bieńkachmieszkania na sprzedaż w Prochachmieszkania na sprzedaż w Mariance

Deweloperzy

);