Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ryzykowne rabaty

2011-11-09

Ryzykowne rabaty

Groupon.pl oferuje swoim klientom rabaty na zakup luksusowych apartamentów. Jednak osoby, które chcą z nich skorzystać, powinny się dobrze zastanowić.

Jakiś czas temu na Groupon.pl pojawiła się oferta dewelopera z Warszawy, informująca, że przy zakupie bonu o wartości od 15 do 22 tys. zł kupujący dostaje rabat w cenie mieszkania o powierzchni od 55 do 108 m kw. Kwota rabatu wynosi od 150 do 220 tys. zł. Należy jednak pamiętać, że korzystając z oferty kupujemy jedynie prawo do rabatu. Przez internet klient zawiera umowę cywilnoprawną wyłącznie z Grouponem, a nie z deweloperem. Zatem internetowy zakup prawa do rabatu nie ma żadnych skutków prawnych dotyczących zakupu mieszkania.

Zgodnie z kodeksem cywilnym, nieruchomość można nabyć tylko w formie aktu notarialnego. W przeciwnym wypadku umowa jest nieważna. W praktyce oznacza to, że jeżeli deweloper nie będzie chciał udzielić rabatu, to nabywcy bonu przysługuje jedynie roszczenie o zwrot pieniędzy wobec Grouponu, bo to z nim, a nie z deweloperem zawarł umowę.

Nabywcy kuponu nie przysługuje też prawo do żadnych roszczeń wobec dewelopera, jeśli mieszkanie nie spełni jego oczekiwań. Również po ogłoszeniu przez dewelopera upadłości lub rezygnacji z zakupu, klient straci pieniądze.

Źródło: KRN.pl | 2011-11-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupienialokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Zielona Góralokale użytkowe na wynajem powiat M. Tarnobrzegmieszkania na wynajem gmina Bełchatówmieszkania na sprzedaż gmina Rybczewicedomy na sprzedaż w Nowym Piegłowiedomy na wynajem w Bramcemieszkania na wynajem w Gruntowicach

Deweloperzy

);