Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rynek nieruchomości wymaga ścisłego monitoringu

Magdalena Hojniak | 2018-06-12

Rynek nieruchomości wymaga ścisłego monitoringu

Po analizach Komitet Stabilności Finansowej dostrzegł potrzebę stałej kontroli rynku nieruchomości.

W ostatnich dniach odbyło się posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej. Przedmiotem dyskusji była m.in. analiza tego, co aktualnie dzieje się na rynku nieruchomości mieszkaniowych i jakie tendencje na nim dominują. Na podstawie dostępnych informacji eksperci ocenili, że rynek cechuje wysoka aktywność, która nie powoduje wzmożonego napięcia. Wraz ze wzrostem zainteresowania mieszkaniami w górę poszły ceny, co wynika głównie z wysokich nakładów finansowych, towarzyszących produkcji.

Obserwacje pokazują, że w większości transakcji, zakup jest dokonywany z myślą o zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych. Bardzo dobrze rozwinięte są również działania kupna-sprzedaży, ukierunkowane na cele inwestycyjne. Co ciekawe, nie zauważono tendencji do zakupów spekulacyjnych.

Komitet stwierdził, że należy cały czas monitorować rynek nieruchomości i bacznie przyglądać się źródłom ryzyka systemowego, tym bardziej, że pojawiają się wątpliwości, czy w obliczu wzrastających kosztów produkcji i związanych z tym problemów podaż udźwignie popyt.

Dane odnoszące się do sektora nieruchomości wymagają uzupełnienia, o którym mówią Zalecenia Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego. W związku z tym Komitet Stabilności Finansowej zatwierdził rekomendację o zapewnieniu dostępności danych i informacji o rynku nieruchomości, przekazywaną Narodowemu Bankowi Polskiemu.  

Źródło: KRN.pl | 2018-06-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Budynek mieszkalny przy ul....
Domy Piltza 16
Sand Hotel ****

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażkamienice na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Włoszczowskidomy na sprzedaż powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na sprzedaż gmina Skarszewylokale użytkowe na sprzedaż gmina Siemyśldomy na sprzedaż w Ginetówcemieszkania na wynajem w Uniejów-Parcelidomy na wynajem w Starym Białczu

Deweloperzy