Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ruszyła budowa pierwszego dużego osiedla mieszkaniowego w centrum Katowic

2007-02-26

Ruszyła budowa pierwszego dużego osiedla mieszkaniowego w centrum Katowic

Rozległe tarasy, widoki na Beskidy, zieleń i cisza w centrum miasta – to zalety osiedla Dębowe Tarasy, które powstaje przy centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach.

Rozległe tarasy, widoki na Beskidy, zieleń i cisza w centrum miasta – to wymienione przez „Gazetę Wyborczą” zalety osiedla Dębowe Tarasy, które powstaje przy centrum handlowym Silesia City Center w Katowicach.

Inwestorami są węgierski potentat TriGranit, który wybudował już centrum, oraz obecny właściciel Silesii, austriacka firma Immoeast – czytamy. Osiedle będzie się składać z czterech wysokich budynków i ośmiu mniejszych. Tysiąc mieszkań o wysokim standardzie ma być oddawanych etapami do 2009 roku. Właśnie trwają prace przy jednym 11-kondygnacyjnym budynku oraz dwóch czteropiętrowych. Wszystkie mieszkania, które powstaną w pierwszym etapie, są już sprzedane.

Projektanci osiedla położyli nacisk na ukształtowanie budynków – twierdzi „Gazeta Wyborcza”. Największe będą miały wewnętrzne dziedzińce – zamknięte i lekko wyniesione ponad teren, bo znajdą się nad garażami podziemnymi. Mają być zielonymi oazami spokoju z placami zabaw. Pomiędzy wyższymi i niższymi budynkami powstanie deptak spacerowy. Od parkingu centrum handlowego osiedle będzie oddzielone wałem ziemnym i szpalerem drzew. Największą atrakcją budynków są skierowane na południe tarasy ostatnich kondygnacji. Mają być czymś więcej niż namiastką ogrodów. Pozwoli na to ich duża powierzchnia, niektóre będą miały nawet 180 m kw. Wielkość mieszkań waha się od 27 aż do ponad 200 m kw., bo można je łączyć, tworząc duże apartamenty. Wśród kupujących przeważają obcokrajowcy, którzy przyjechali na kontrakty do Katowic, oraz Polacy spoza Śląska. Nie brak też osób, które kupują mieszkania z myślą ich późniejszego wynajmu.

Wiecej informacji w „Gazecie Wyborczej".

Źródło: Tomasz Malkowski, „Gazeta Wyborcza”, 23.02.2007 | 2007-02-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Świeckimieszkania na wynajem powiat Lubartowskidomy na wynajem gmina Nieborówdomy na wynajem gmina Babicedomy na wynajem w Łochowiemieszkania na sprzedaż w Gorgoszewomieszkania na wynajem w Borkowiźnie

Deweloperzy

);