Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

RPP: Stopy procentowe nadal niskie

Agata Chmielowiec | 2017-11-09

RPP: Stopy procentowe nadal niskie

RPP zapoznała się z wynikami listopadowej projekcji inflacji i PKB, które przygotowano przy założeniu niezmienionych stóp procentowych..

Podczas posiedzenia RPP w dniach 7-8 listopada poinformowano o ożywieniu w globalnej koniunkturze. Strefa euro odnotowała wyższy wzrost gospodarczy niż w ubiegłym roku. Wraz z wysokim wskaźnikiem gospodarczym poprawiła się sytuacja na rynku pracy oraz zaobserwowano poruszenie w handlu międzynarodowym. Pomimo ożywienia w gospodarce światowej inflacja zagranicą pozostaje wciąż umiarkowana.

W Polsce miesięczne dane wykazują, że w III kw. PKB miało wyższy wskaźnik niż w ubiegłym kwartale. Głównymi czynnikami wzrostu są: popyt konsumpcyjny, który jest wspierany przez wzrost zatrudnienia i płac, wypłaty świadczeń oraz ożywienie inwestycji dzięki wzrostowi produkcji budowlano-montażowej.

Zgodnie z listopadową projekcją z modelu NECMOD roczna dynamika cen znajdzie się z 50-procentowym prawdopodobieństwem w przedziale 1,9-2,0 proc. w 2017 r. (wobec 1,6-2,3 proc. w projekcji z lipca 2017 r.), 1,6-2,9 proc. w 2018 r. (wobec 1,1-2,9 proc.) oraz 1,7-3,7 proc. w 2019 r. (wobec 1,3-3,6 proc.). Natomiast roczne tempo wzrostu PKB według tej projekcji znajdzie się z 50-procentowym prawdopodobieństwem w przedziale 3,8-4,6 proc. w 2017 r. (wobec 3,4-4,7 proc. w projekcji z lipca 2017 r.), 2,8-4,5 proc. w 2018r. (wobec 2,5-4,5 proc) oraz 2,3-4,3 proc. w 2019 r. (wobec 2,3-4,3 proc.) - czytamy na stronie internetowej NBP.

W ocenie RPP: w najbliższych latach inflacja będzie kształtowała się w pobliżu celu inflacyjnego, dzięki czemu obecny stan stóp procentowych pozwoli na utrzymanie polskiej gospodarki i zachowanie równowagi makroekonomicznej. W związku z tym RPP postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie i nadal będą one wynosić:

  • stopa referencyjna 1,50 proc.,
  • stopa lombardowa 2,50 proc.,
  • stopa depozytowa 0,50 proc.,
  • stopa redyskonta weksli 1,75 proc.

 

Źródło: KRN.pl | 2017-11-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Domy Piltza 16
Osiedle Lawendowa 3
Enklawa Białowieska
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Oaza Bronowice

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Wschowskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Chorzówdomy na sprzedaż gmina Ujazddomy na sprzedaż gmina Zgorzelecdomy na sprzedaż w Kazimierzewdomy na wynajem w Kałkumieszkania na sprzedaż w Lipowym Polu Plebańskim

Deweloperzy