Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

RPP podwyższyła stopy procentowe

2007-11-29

RPP podwyższyła stopy procentowe

Rada Polityki Pieniężnej czwarty raz w tym roku podwyższyła koszt pieniądza. Ta podwyżka o 0,25 pkt proc. nie zakończy jeszcze cyklu zacieśniania polityki monetarnej.

Rada Polityki Pieniężnej czwarty raz w tym roku podwyższyła koszt pieniądza – informuje „Gazeta Prawna”. Ta podwyżka o 0,25 pkt proc. nie zakończy jeszcze cyklu zacieśniania polityki monetarnej.

Od dzisiaj zatem stopa referencyjna wyniesie 5,00%, stopa redyskonta weksli 5,25%, stopa lombardowa 6,50%, a stopa oprocentowania lokaty terminowej przyjmowanej przez NBP od banków 3,50%.

Jak czytamy dalej, ekonomiści spodziewają się, że do kolejnych dwóch podwyżek może dojść w I kwartale 2008 r. Zastrzegają oni jednak, że jeśli kolejne dane o wynagrodzeniach i inflacji okazałyby się wyższe od prognoz, możliwy jest ruch nawet w grudniu. Sama RPP wskazuje, że działa wyprzedzająco i aby uchronić nas przed wzrostem inflacji w przyszłości, może dalej podwyższać stopy, choć nie chce tego czynić gwałtownie.

Według „Gazety Prawnej” podwyżka stóp to zła wiadomość dla kredytobiorców, bo oznacza podwyższenie raty o kilkadziesiąt złotych. Dane GUS-u pokazują, że Polacy przeciętnie zarabiają coraz więcej, ale również coraz więcej w swoim domowym budżecie będą musieli przeznaczyć na spłatę rat od zaciągniętych kredytów. Już za rok średnie oprocentowanie kredytów może przekroczyć poziom 7 proc. – prognozuje dziennik. Oznacza to, że rata kredytu w wysokości 200 tys. zł, który dziś jest oprocentowany na poziomie 6,45 proc., wzrośnie z 1262 do 1330 zł.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 29.11.2007 | 2007-11-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęciadziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Gostyńskimieszkania na sprzedaż powiat Chełmskimieszkania na wynajem gmina Krzywczamieszkania na sprzedaż gmina Gierałtowicedomy na sprzedaż w Górcedomy na wynajem w Bystrzycymieszkania na sprzedaż w Pogorzelicy

Deweloperzy

);