Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Równe regiony

2011-08-17

Równe regiony

Wyrównują się zarobki w poszczególnych regionach kraju, ale nadal pewne stanowiska są lepiej płatne w stolicy.

Specjaliści z Hays Poland analizując płace menedżerów w Polsce, wskazują na wyrównany poziom płac kadry zarządzającej. Jeszcze kilka lat temu różnice w stawkach oferowanych w Warszawie i w innych miastach sięgały kilku tysięcy złotych miesięcznie.

W pierwszym półroczu 2011 r. dyrektorzy finansowi, project menedżerowie, dyrektorzy produkcji  oraz specjaliści z obszaru sprzętu medycznego, mogli liczyć na porównywalne stawki, niezależnie czy pracowali w stolicy, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku. Zarobki oferowane managerowi sklepu czy restauracji również nie były różnicowane pod względem miejsca pracy.

Różnice w płacach wynikłe z lokalizacji firmy są widoczne szczególnie w sektorze technologii. Kierownik IT może zarobić w mazowieckim 40 tys. zł., na Pomorzu o 10 tys. zł. mniej, a w Krakowie i na Śląsku ok. 23-25 tys. zł. Z kolei web designer pracujący na Śląsku, w Poznaniu czy Wrocławiu zarobi nawet 6,5 tys. zł. mniej niż pracujący w stolicy.

Na wzrost płac mogą liczyć m.in. analitycy i kontrolerzy finansowi, prawnicy oraz pracownicy budownictwa przemysłowego. Są jednak dziedziny, w których nie ma prognoz na wzrost zarobków, należą do nich produkcja, ubezpieczenia, bankowość, marketing i sprzedaż oraz nieruchomości czy farmacja.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-08-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędziałki na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Sanockilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kłobuckidomy na sprzedaż gmina Ciechanówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Markowamieszkania na wynajem w Górka-Zabłociedomy na wynajem w Nipkowiedomy na sprzedaż w Hoszowczyku

Deweloperzy

);