Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Roszczeniowe nieporozumienia

2011-03-21

Roszczeniowe nieporozumienia

Willa Decjusza z okresu renesansu należy do nieruchomości, które mogłyby wejść w skład budynków objętych ustawą reprywatyzacyjną.

Willa Decjusza z okresu renesansu należy do najbardziej znanych nieruchomości znajdujących się na terenie Krakowa, które mogłyby wejść w skład budynków objętych ustawą reprywatyzacyjną. Dotychczasowy właściciel podejmował przed sądem bezskuteczne działania o zwrot wywłaszczonego pod przymusem majątku. Badaniem sprawy zajął się Małopolski Urząd Wojewódzki – pisze „Dziennik Polski”.

Polski MSZ w odpowiedzi na słowa Stuarta Eizenstata, amerykańskiego sekretarza stanu ds. Holocaustu, w których wezwał on Polskę do przywrócenia mienia żydowskiego, umieściło 17 marca na swojej stronie umowę, która została zawarta w 1960 r. przez władze PRL i USA w sprawie roszczeń obywateli amerykańskich. Umowa zawiera zapis, który mówi, że rządy obu krajów dokonały uregulowania roszczeń poprzez wypłatę przez rząd Polski 40 mln dol. obywatelom USA.
 
Ministerstwo Skarbu Państwa szacuje skalę roszczeń reprywatyzacyjnych na 140 mln zł. Rozpoczęcie wypłaty odszkodowań spowodowałoby według ministerstwa wyraźny wzrost długu publicznego.

 

Źródło: „Dziennik Polski” 18.03.2011 | 2011-03-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniamieszkania na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Kluczborskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Słupskimieszkania na wynajem gmina Mirzecdomy na sprzedaż gmina Łoniówmieszkania na wynajem w Wólcedomy na sprzedaż w Jeziorniedomy na wynajem w Kownatce

Deweloperzy

);