Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rośnie oferta tanich mieszkań

2008-11-25

Rośnie oferta tanich mieszkań

Deweloperzy zaczynają obniżać ceny, 4-5 tys. zł za metr kwadratowy to już nie tylko domena małych miast. Takie oferty możemy znaleźć także w Gdańsku, Krakowie, we Wrocławiu, a nawet w Warszawie.

 

Deweloperzy zaczynają obniżać ceny, 4-5 tys. zł za metr kwadratowy to już nie tylko domena małych miast. Takie oferty możemy znaleźć także w Gdańsku, Krakowie, we Wrocławiu, a nawet w Warszawie – zauważa dziennik „Polska”.
 
Deweloperzy liczą, że rynek tanich mieszkań rozrusza czekająca w Senacie nowelizacja ustawy o dopłatach do kredytów hipotecznych. Jest duża szansa, że od początku przyszłego roku wejdzie ona w życie. Dopłaty do kredytów byłyby udzielane przez osiem lat, a państwo spłacałoby około połowy odsetek. Jak czytamy w dzienniku, w tej chwili takich kredytów udzielają PKO BP, Pekao SA, banki spółdzielcze i SKOK-i. Warunkiem otrzymania dopłaty jest niska cena metra kwadratowego mieszkania. Do tej pory wymogom prawa nie mogły sprostać szczególnie osoby starające się o zakup mieszkania w dużym mieście.
 

W Warszawie na przykład o dopłatę można się starać, jeśli cena metra kwadratowego nie przekracza 6632 zł. Od nowego roku w Warszawie ten próg ma wzrosnąć do 7143 zł za m kw. – donosi gazeta. Podobnie będzie w innych dużych polskich miastach. W Polsce są bowiem możliwości budowy takich lokali na peryferiach większych miast.
 

 

Źródło: Dziennik „Polska” 19.11.2008 | 2008-11-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);