Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Resort budownictwa ma pomysł na TBS-y

2006-09-06

Resort budownictwa ma pomysł na TBS-y

Resort budownictwa chce, aby najemcy Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS) mogli wykupywać mieszkania – powiedział w poniedziałek w Poznaniu minister budownictwa Antoni Jaszczak.

Resort budownictwa chce, aby najemcy Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS) mogli wykupywać mieszkania – powiedział w poniedziałek w Poznaniu minister budownictwa Antoni Jaszczak.

Według ministerstwa – czytamy w Onet.pl – takie rozwiązanie powinno zwiększyć zainteresowanie TBS-ami ze strony gmin i potencjalnych mieszkańców. Mieszkania byłyby wykupywane na podobnych zasadach, jak wykup lokali od spółdzielni mieszkaniowych. Minister zapowiedział, że prace nad prawem, umożliwiającym wykupywanie mieszkań od TBS-ów, rozpoczną się po nowelizacji ustaw o planowaniu przestrzennym i o gospodarce nieruchomościami oraz prawa budowlanego.

Jak podaje Onet.pl, w poniedziałek w Poznaniu zorganizowano konferencję "Rozwój społecznego budownictwa czynszowego", podczas której dyskutowano o przyszłości Programu Społecznego Budownictwa Mieszkaniowego. Szefowie TBS-ów komentując pomysł ministerstwa ostrzegają, że zmiana zasad własnościowych w TBS-ach to skomplikowana sprawa. Chcą, aby wcześniej zaktualizowano program budowy społecznych mieszkań czynszowych, dostosowując go warunków rynkowych. Według nich kredyty na budowanie mieszkań w tym systemie są za drogie, a czynsze w TBS-ach zbyt wysokie. Szefowie TBS-ów chcieliby obniżenia czynszu za mieszkanie w TBS- ach z 4 proc. do 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu. Oprocentowanie kredytu dla inwestorów powinno być ustalone – według nich – w wysokości połowy stopy redyskonta NBP.

Towarzystw Budownictwa Społecznego zbudowały w Polsce w ostatnich 10 latach ok. 68 tys. mieszkań.

Źródło: Onet.pl | 2006-09-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemhale i magazyny na sprzedażkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Nowodworskilokale użytkowe na wynajem powiat Ząbkowickidomy na sprzedaż gmina Warta Bolesławieckalokale użytkowe na wynajem gmina Stryszówmieszkania na sprzedaż w Kopaliniedomy na sprzedaż w Trygorciedomy na wynajem w Roztoce

Deweloperzy

);