Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Resort budownictwa ma pomysł na TBS-y

2006-09-06

Resort budownictwa ma pomysł na TBS-y

Resort budownictwa chce, aby najemcy Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS) mogli wykupywać mieszkania – powiedział w poniedziałek w Poznaniu minister budownictwa Antoni Jaszczak.

Resort budownictwa chce, aby najemcy Towarzystw Budownictwa Społecznego (TBS) mogli wykupywać mieszkania – powiedział w poniedziałek w Poznaniu minister budownictwa Antoni Jaszczak.

Według ministerstwa – czytamy w Onet.pl – takie rozwiązanie powinno zwiększyć zainteresowanie TBS-ami ze strony gmin i potencjalnych mieszkańców. Mieszkania byłyby wykupywane na podobnych zasadach, jak wykup lokali od spółdzielni mieszkaniowych. Minister zapowiedział, że prace nad prawem, umożliwiającym wykupywanie mieszkań od TBS-ów, rozpoczną się po nowelizacji ustaw o planowaniu przestrzennym i o gospodarce nieruchomościami oraz prawa budowlanego.

Jak podaje Onet.pl, w poniedziałek w Poznaniu zorganizowano konferencję "Rozwój społecznego budownictwa czynszowego", podczas której dyskutowano o przyszłości Programu Społecznego Budownictwa Mieszkaniowego. Szefowie TBS-ów komentując pomysł ministerstwa ostrzegają, że zmiana zasad własnościowych w TBS-ach to skomplikowana sprawa. Chcą, aby wcześniej zaktualizowano program budowy społecznych mieszkań czynszowych, dostosowując go warunków rynkowych. Według nich kredyty na budowanie mieszkań w tym systemie są za drogie, a czynsze w TBS-ach zbyt wysokie. Szefowie TBS-ów chcieliby obniżenia czynszu za mieszkanie w TBS- ach z 4 proc. do 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu. Oprocentowanie kredytu dla inwestorów powinno być ustalone – według nich – w wysokości połowy stopy redyskonta NBP.

Towarzystw Budownictwa Społecznego zbudowały w Polsce w ostatnich 10 latach ok. 68 tys. mieszkań.

Źródło: Onet.pl | 2006-09-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemkamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Wrzesińskidomy na wynajem powiat Zambrowskilokale użytkowe na wynajem gmina Ksawerówdomy na wynajem gmina Dębnica Kaszubskadomy na sprzedaż w Zastawiemieszkania na sprzedaż w Wądółmieszkania na wynajem w Wierzbnie

Deweloperzy

);