Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rekordowy most

2011-08-29

Rekordowy most

W ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia powstał największy w Polsce betonowy most.

W ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia powstał największy w Polsce betonowy most podwieszany do jednego pylonu. Według informacji podanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, most wybudowany w północno-zachodniej stronie Wrocławia jest czwartym pod względem wielkości mostem betonowym na świecie.

Jego długość wynosi 1742 metry, a powierzchnia to ponad 70 tys. m kw. W konstrukcji został również wykorzystany najwyższy w Polsce 122-metrowy pylon, który na 160 wantach (stalowy linach) utrzymuje dwie podwieszone niezależne wielopasmowe jezdnie.

Inwestycja AOW przede wszystkim przejmie ruch o dalekim zasięgu, odciążając tym samym pozostałe połączenia lokalne. Głównym celem jest skierowania całego tranzytu poza rejony miejskie. Przewiduje się, że realizacja obwodnicy ograniczy tym samym natężenie ruchu drogowego na  drogach lokalnych oraz zmniejszy zagrożenie wypadkowe na całej sieci drogowej w otoczeniu Wrocławia. Autostradowa Obwodnica Wrocławia komunikuje autostradę A4 z drogą ekspresową S8 (Wrocław-Warszawa).

Źródło: GDDKiA | 2011-08-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Leżajskimieszkania na sprzedaż powiat Wysokomazowieckilokale użytkowe na wynajem gmina Skoczówlokale użytkowe na wynajem gmina Inowłódzdomy na wynajem w Teodorowiemieszkania na sprzedaż w Borówniedomy na wynajem w Kowalach

Deweloperzy

);