Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ratowanie pomorskich zabytków

2008-03-12

Ratowanie pomorskich zabytków

Prawie 2,3 mln zł przeznaczył samorząd województwa pomorskiego na remonty zabytkowych obiektów. Naprawy i prace konserwatorskie zostaną wykonane w 35 miejscach na Pomorzu.

Prawie 2,3 mln zł przeznaczył samorząd województwa pomorskiego na remonty zabytkowych obiektów. Naprawy i prace konserwatorskie zostaną wykonane w 35 miejscach na Pomorzu – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Większość dofinansowanych projektów dotyczy zabytków sakralnych, w znacznej części XIV-wiecznych kościołów gotyckich. Największe wsparcie uzyskały dwa kościoły z Żuław – liczące ponad 600 lat gotyckie budowle z Cyganka w powiecie nowodworskim (381 tys. zł) i Starej Kościelnicy w powiecie malborskim (ponad 199 tys. zł). W obu kościołach naprawiane będą dachy – dodaje gazeta.

O wyborze obiektu decydowały m.in. ranga zabytku, stan zachowania, a także znaczenie w promocji regionu. Dotacja na 2008 r. to efekt przyjętego w lutym 2007 r. Programu Opieki nad Zabytkami Województwa Pomorskiego na lata 2007-2010. Zakłada on wspieranie działań dążących do ratowania i utrzymania dziedzictwa kulturowego – przypomina dziennik.

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 10.03.2008 | 2008-03-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat M. Częstochowamieszkania na wynajem powiat Rawickidomy na sprzedaż gmina Czempińdomy na wynajem gmina Bogoriamieszkania na wynajem w Kosowie Ruskimmieszkania na sprzedaż w Wiesiołowiedomy na sprzedaż w Rudniku

Deweloperzy

);