Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Raport GP: Ceny gruntów w 2007 roku

2007-02-03

Raport GP: Ceny gruntów w 2007 roku

Działki budowlane zdrożeją w tym roku o 20 proc., choć tempo wzrostu cen gruntów będzie niższe niż w ubiegłym roku.


Działki budowlane zdrożeją w tym roku o 20 proc., choć tempo wzrostu cen gruntów będzie niższe niż w ubiegłym roku – prognozuje „Gazeta Prawna”.

Jak twierdzi dziennik, nawet o 20 proc. w tym roku wzrosną ceny gruntów pod budownictwo mieszkaniowe. Z zakupem ziemi powinni pospieszyć się zwłaszcza ci, którzy planują budowę domu na obrzeżach i w okolicach dużych miast, ponieważ te tereny cieszą się obecnie największym zainteresowaniem i tam ceny mogą podskoczyć najbardziej. Ludzie coraz chętniej migrują z centrów miast na obrzeża, a to dlatego, że obecnie budowa metra kwadratowego domu jednorodzinnego jest bardziej opłacalna niż zakup mieszkania w centrum.

Zgodnie z przedstawionymi przez „Gazetę Prawną” prognozami ekspertów, w tym roku ceny w poszczególnych dużych miastach i ich okolicy, w zależności od regionu kraju, mogą wzrosnąć: w Krakowie – o 30-40 proc., we Wrocławiu – o 20-40 proc., w Warszawie – o 15 proc., w Trójmieście – o 20-25 proc., w Poznaniu – o 10 proc.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: Maciej Bednarek, „Gazeta Prawna” 2.02.2007 | 2007-02-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniadziałki na sprzedażkamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Zduńskowolskilokale użytkowe na wynajem powiat Polickimieszkania na wynajem gmina Górnomieszkania na sprzedaż gmina Żarymieszkania na sprzedaż w Rumiejkachdomy na wynajem w Bystrzycymieszkania na wynajem w Mariance

Deweloperzy

);