Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ranking „Rz”: Najlepsze samorządy w Polsce

2007-07-17

Ranking „Rz”: Najlepsze samorządy w Polsce

Poznań, Polkowice i podkrakowskie Zielonki są najlepszymi samorządami w Polsce – wynika z najnowszego, dziewiątego już rankingu „Rzeczpospolitej". Kluczem do ich sukcesu jest profesjonalne zarządzanie i dbałość o mieszkańców.


Poznań, Polkowice i podkrakowskie Zielonki są najlepszymi samorządami w Polsce – wynika z najnowszego, dziewiątego już rankingu „Rzeczpospolitej". Kluczem do ich sukcesu jest profesjonalne zarządzanie i dbałość o mieszkańców.

Wyróżnienia wręczono łącznie 39 najlepszym miastom i gminom. Dokonując oceny, zwracano szczególną uwagę na dbałość o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców oraz zachowanie bezpieczeństwa finansowego. Punkty były też przyznawane za skuteczne pozyskiwanie funduszy z UE, za współpracę z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, promowanie się gminy, inwestowanie w ochronę środowiska i transport oraz za liczbę nowych podmiotów gospodarczych, które rozpoczęły działalność na danym terenie.

Jeśli zatem gmina czy miasto promowały się, dużo inwestowały w ochronę środowiska i transport, a do tego na ich terenie rozpoczęło działalność wiele nowych podmiotów gospodarczych, to dobre miejsce w rankingu miały zagwarantowane.

W pierwszym etapie „Rzeczpospolita” wytypowała ponad 460 gmin i miast, które najlepiej zarządzały swoimi finansami w latach 2003 - 2006 i jednocześnie najlepiej inwestowały, a następnie rozesłała do tych samorządów szczegółowe ankiety, na podstawie których były oceniane jakość życia mieszkańców i skuteczność zarządzania.

Źródło: „Rzeczpospolita", | 2007-07-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Świdnickimieszkania na sprzedaż powiat Tomaszowskidomy na sprzedaż gmina Głowaczówdomy na sprzedaż gmina Skarżysko Kościelnemieszkania na sprzedaż w Sokolnikach Klonowskichmieszkania na wynajem w Duninopoludomy na wynajem w Dobieszynie

Deweloperzy

);