Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyrodniczy rekord Guinnessa

Patronat medialny KRN.pl | 2021-05-18

Przyrodniczy rekord Guinnessa
W Warszawie powstanie największy na świecie dom dla owadów

Coraz bardziej niepokojące dane z ostatnich lat wskazują na zmniejszającą się liczebność owadów w środowisku. W ciągu ostatnich 30 lat liczebność owadów latających, na niektórych obszarach Europy Zachodniej zmniejszyła się nawet o 75 proc.

Firmy zrzeszone w Polskim Związku Firm Deweloperskich pod egidą inicjatywy Eco Avengers, postanowiły wzmocnić świadomość społeczną na ten bardzo istotny z perspektywy egzystencji każdego z nas temat. Branża deweloperska stara się we wszystkich swoich działaniach tworzyć przyjazne środowisko dla mieszkańców swoich inwestycji. Miasta pozbawione choć trochę dziczejącej zieleni mogą stać się owadzimi pustyniami, czyli obszarami, gdzie owadów i innych bezkręgowców, tak ważnych dla poprawnego funkcjonowania ekosystemów, jest bardzo mało.

Już 22 maja w Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej na Płycie Desantu 3. Dywizji Piechoty w Warszawie powstanie największy na świecie dom dla owadów i tym samym zostanie pobity rekord Guinnessa! Dom powstanie z blisko 150 mniejszych domków (każdy o wymiarach 1,5m wysokości x 1m szerokości i 0,8m głębokości). Następnie domki zostaną przewiezione na inwestycje deweloperskie członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Każdy z domków będzie gotowy do zamieszkania przez małych lokatorów, zwiększając tym samym różnorodność biologiczną.

Inicjatywa Polskiego Związku Firm Deweloperskich to przede wszystkim droga do zmian na lepsze w zakresie zagospodarowania przestrzeni miejskich, ale także wspaniała akcja edukacja. Na każdym z domków umieszczono tablicę edukacyjną, przybliżającą rolę owadów pożytecznych w ekosystemie.

Portal KRN.pl ma ogromną przyjemność być jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

 

RAZEM BUDUJEMY LEPSZE ŚRODOWISKO!  

Źródło: KRN.pl | 2021-05-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęgaraże na wynajemdomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Bydgoskimieszkania na sprzedaż powiat Rawskidomy na wynajem gmina Krasnystawmieszkania na sprzedaż gmina Złotniki Kujawskiemieszkania na sprzedaż w Brzeźniemieszkania na sprzedaż w Ostrowachdomy na sprzedaż w Starym Kostrzynku

Deweloperzy

);