Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przekręty w wycenie

2011-02-25

Przekręty w wycenie

Biegli potiwierdzili, że grunt w Białołęce, który otrzymały elżbietanki, był wyceniony na zbyt niską kwotę. Okazuje się, że już nic w tej sprawie nie można zrobić.

Biegli potwierdzili, że grunt w Białołęce, który otrzymały elżbietanki, był wyceniony na zbyt niską kwotę. Okazuje się, że już nic w tej sprawie nie można zrobić.

Poznańskie zgromadzenie elżbietanek w 2008 r. dostało ziemię w ramach rekompensaty za utracony grunt w czasach PRL-u. Ich pełnomocnik, Marek P., podejrzany o wiele nieprawidłowości w odzyskiwaniu gruntów kościelnych, wycenił proponowany areał 47 ha na 30,7 mln zł – informuje „Życie Warszawy”. Jak się okazało, rzeczywista cena powinna wynosić 106 mln zł (wg Agencji Nieruchomości Rolnych) a nawet 240 mln zł (wg dzielnicy Białołęka).

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majatkowych, u których zamówiono wycenę gruntów, potwierdziło, że siostry elżbietanki zostały oszukane. Prokuratura, pomimo dowodów, nie zamierza składać wniosku do Komisji Majątkowej o unieważnienie orzeczenia. Prokuratura Okręgowa w Warszawie zapowiada zakończenie śledztwa do końca czerwca tego roku. Sprawę albo umorzy, albo wystosuje akt oskarżenia.

Źródło: „Życie Warszawy”, 24.02.2011 | 2011-02-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Sierpeckilokale użytkowe na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckimieszkania na sprzedaż gmina Pszczewmieszkania na sprzedaż gmina Policznadomy na sprzedaż w Nowym Młyniemieszkania na wynajem w Leskumieszkania na wynajem w Faliszowicach

Deweloperzy

);