Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przedłużające się przekształcenia

2008-03-05

Przedłużające się przekształcenia

Przekształcenie lokalu w mieszkanie własnościowe miało trwać do 3 miesięcy. Spółdzielcy z Grudziądza czekają już 7 i najprawdopodobniej będą musieli jeszcze długo poczekać z powodu tempa podpisywania umów notarialnych.

Przekształcenie lokalu w mieszkanie własnościowe miało trwać do 3 miesięcy. Spółdzielcy z Grudziądza czekają już 7 i najprawdopodobniej będą musieli jeszcze długo poczekać z powodu tempa podpisywania umów notarialnych – podaje „Gazeta Pomorska”.

Obowiązująca od 31 lipca nowela ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych umożliwia lokatorom spółdzielni przekształcenie zajmowanych mieszkań w odrębną własność najczęściej za kilka do kilkudziesięciu złotych. W ustawie określony jest termin trzech miesięcy od momentu złożenia wniosku, w którym to władze spółdzielni powinny doprowadzić do takiego przekształcenia. Natomiast w rzeczywistości wielu spółdzielców będzie czekać miesiącami (albo i latami) na przekształcenie, ponieważ spółdzielnie, szczególnie te duże, nie były w stanie przekształcić nawet kilku tysięcy lokali w 3 miesiące – czytamy dalej.

Jeżeli przekształcenie trwa zbyt długo, lokator może – zgodnie z ustawą – zwrócić się do sądu, aby zamiast spółdzielni to on dokonał przekształcenia. W takim wypadku musi jednak udowodnić, że spółdzielnia jest bezczynna, a według ustawy to konieczne, by sąd zamiast spółdzielni przekształcił mieszkanie i ukarał władze spółdzielni za niedotrzymanie terminu.

Źródło: „Gazeta Pomorska” 27.02.2008 | 2008-03-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniamieszkania na zamianęinne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajem powiat Nowotomyskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wałbrzyskidomy na wynajem gmina Reńska Wieśmieszkania na sprzedaż gmina Malborkmieszkania na wynajem w Nowej Wolidomy na wynajem w Oborachdomy na sprzedaż w Nowym Jasieńcu Iłżeckim

Deweloperzy

);