Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program rewitalizacji Zabłocia

2006-10-10

Program rewitalizacji Zabłocia

Na początku października pod obrady Rady Miasta Krakowa trafił projekt uchwały dotyczący rewitalizacji krakowskiego Zabłocia.

Na początku października pod obrady Rady Miasta Krakowa trafił projekt uchwały dotyczący rewitalizacji krakowskiego Zabłocia. Kilka dni wcześniej zarządzenie w tej sprawie podpisał prezydent Jacek Majchrowski. Program rewitalizacji obszaru Zabłocia został opracowany zgodnie z przygotowanym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

W projekcie wyznaczono cztery główne cele: renowację zasobów mieszkaniowych, budowę nowych mieszkań, przebudowę i uporządkowanie obszarów zielonych oraz terenów rekreacyjno-sportowych, a także „kreację przestrzeni publicznych”. Program przewiduje m.in. budowę zespołu apartamentowców (ok. 150 mieszkań) oraz „realizację zabudowy mieszkaniowej o umiarkowanych czynszach, na terenach dotychczas zajmowanych przez przemysł”. Ponadto planowana jest kompleksowa przebudowa ul. Lipowej oraz modernizacja obiektów KS „Podgórze”. W projekcie rewitalizacyjnym znalazły się również plany stworzenia Centrum Inwentoriów (ośrodek realizacji prototypowych rozwiązań i projektów technologicznych), utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej wraz z Muzeum Pamięci Miejsca – Fabryka Schindlera. Planowana jest również budowa młodzieżowego centrum obsługi ruchu turystycznego.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 21/2006 | 2006-10-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniagaraże na wynajemgaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Koszalinmieszkania na sprzedaż powiat Ryckidomy na sprzedaż gmina Libiążlokale użytkowe na sprzedaż gmina Jabłonkamieszkania na sprzedaż w Dorohuskumieszkania na wynajem w Kościernicydomy na sprzedaż w Rokszycach

Deweloperzy

);