Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prognozowany wzrost cen mieszkań o od 15 – 20 proc.

2006-09-07

Prognozowany wzrost cen mieszkań o od 15 – 20 proc.

Prognozowany wzrost cen mieszkań o od 15 – 20 proc.Mieszkania w największych aglomeracjach będą drożeć o 15 – 20 proc. rocznie przez najbliższe kilka lat przewidują analitycy. Ceny nieruchomości będą rosnąć również w mniejszych miastach

Mieszkania w największych aglomeracjach będą drożeć o 15 – 20 proc. rocznie przez najbliższe kilka lat przewidują analitycy. Ceny nieruchomości będą rosnąć również w mniejszych miastach – pisze „Gazeta Prawna”.

Inwestorzy na rynku nieruchomości nie powinni lekceważyć mniejszych miast, choć szczególnie perspektywiczne wydają się wciąż rynki mieszkaniowe Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Łodzi i Poznania. Ceny lokali wzrosły w tych ośrodkach od początku roku od 10 do 40 proc. Szacuje się, że w kolejnych latach będą zwiększać się w tempie od 15 do 20 proc. rocznie – czytamy.

Również w mniejszych miejscowościach obserwuje się ogromny popyt na mieszkania. Będzie on szybko windował ceny. Zaletą inwestycji w Szczecinie, Kielcach i Olsztynie są jeszcze stosunkowo niskie ceny nieruchomości. Ale będą one rosły tam w zbliżonym tempie, jak w dużych miastach.

W centrach regionów najmocniej przyciągających przedsiębiorców warto też inwestować w obiekty komercyjne: biura, magazyny, powierzchnie handlowe. W tym segmencie coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się Wrocław, Kraków i Łódź, ale prym nadal wiedzie Warszawa. W centrum stolicy średnia cena najmu powierzchni magazynowych wynosi 5 euro za mkw. W innych dużych miastach cena jest już znacznie niższa i oscyluje wokół 3 euro za m kw.

W związku z odbywającym się właśnie XVI Forum Ekonomicznym w Krynicy GP prezentuje raport o inwestycjach na rynku nieruchomości. Zobacz, gdzie warto inwestować na rynku nieruchomości.

Źródło: „Gazeta Prawna", 7.09.2006 | 2006-09-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdziałki na sprzedażmieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Zielonogórskidomy na wynajem powiat leskimieszkania na wynajem gmina Perlejewomieszkania na wynajem gmina Oławadomy na sprzedaż w Bonikowiedomy na wynajem w Wielowiczudomy na wynajem w Miastowicach

Deweloperzy

);