Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prognoza stagnacji

2011-03-10

Prognoza stagnacji

Zbliżający się koniec programu Rodziny na swoim sprawia, że wzrasta wokół niej zainteresowanie.

Zbliżający się koniec programu Rodziny na swoim sprawia, że wzrasta wokół niej zainteresowanie. W pozostałych kredytach mieszkaniowych nastąpiło zwolnienie – podaje „Puls Biznesu”.

Z danych Związku Banków Polskich wynika, że kredytów udziela się wyraźnie mniej oraz w mniejszych kwotach. Wartość udzielonych przez banki kredytów w czwartym kwartale 2010 r. wyniosła 12,23 mld zł (w porównaniu z 13,09 mld zł w kwartale poprzedzającym). Liczba udzielonych kredytów spadła z 61,15 tys. do 56,9 tys.
 
Dane dotyczące czwartego kwartału potwierdziły kierunek spadkowy, który pojawił się wcześniej. – Spodziewaliśmy się tego, jednak skala spadku jest zaskakująca. Jest to efektem działania Komisji Nadzoru Finansowego, która wprowadziła następne rekomendacje zwiększające radykalność kryteriów przyznawania kredytów hipotecznych – powiedział prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz.
 
Z końcem 2010 r. wyraźnie wzrosło zainteresowanie kredytami udzielanymi w programie Rodzina na swoim. Stanowiły one 35,8 proc. wszystkich udzielonych kredytów.

 

Źródło: „Puls Biznesu” | 2011-03-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemmieszkania do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Gorlickimieszkania na wynajem powiat Brodnickidomy na sprzedaż gmina Aleksandrów Kujawskimieszkania na sprzedaż gmina Studzienicedomy na sprzedaż w Wipsowiemieszkania na wynajem w Dubidze-Koloniamieszkania na sprzedaż w Zamość

Deweloperzy

);