Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Praga z duszą i klimatem

2008-06-03

Praga z duszą i klimatem

Używane mieszkanie w starych zasobach Pragi – Północ można kupić już za ok. 6 tys. zł za metr. Najdroższe nowe mieszkania kosztują zaś nawet 13 tys. zł za metr.

Używane mieszkanie w starych zasobach Pragi – Północ można kupić już za ok. 6 tys. zł za metr. Najdroższe nowe mieszkania kosztują zaś nawet 13 tys. zł za metr.

Praga stała się w niektórych kręgach modnym miejscem – zauważa „Rzeczpospolita”. W tej dzielnicy chętnie osiedlają się artyści, którzy wynajmują mieszkania na pracownie. W ślad za artystami poszli właściciele klubów – zwykle alternatywnych, nieszablonowych, którzy zagospodarowywali pomieszczenia niejednokrotnie od wielu lat nieużytkowane. Atutem dzielnicy jest jej położenie. Umożliwia ono szybkie przemieszczanie się w zakorkowanej stolicy. Ceny są uzależnione od stanu i rodzaju mieszkania. Lokale w kamienicach i do remontu można kupić od 6 tys. za m kw. Droższe są mieszkania w nowoczesnych budynkach przy ul. Floriańskiej, gdzie właściciele żądają nawet 13 tys. za m kw.

W porównaniu z Pragą – Południe inwestycji jest tu niewiele, ponieważ brakuje terenów pod budownictwo. Według ekspertów oferty sprzedaży mieszkań znajdujących się na Pradze – Północ stanowią dwa proc. warszawskiego rynku wtórnego. Jak czytamy dalej, Praga – Północ ustępuje pod względem popularności takim dzielnicom jak Praga – Południe czy Targówek. Nie zmienia to faktu, że ceny mieszkań są tu nadal niższe niż w innych częściach stolicy. Zdecydowanie najbardziej atrakcyjne rejony tej dzielnicy znajdują się w okolicach parku Praskiego, zoo, oraz pomiędzy ulicą Targową i Wybrzeżem Szczecińskim – na tzw. Starej Pradze. Poza Starą Pragą wyróżnia się jeszcze dwie subdzielnice: Szmulki, czyli tereny pomiędzy Dworcem Wileńskim i Wschodnim oraz tzw. Nową Pragę, czyli okolice placu Hallera.

Źródło: „Rzeczpospolita” 1.06.2008 | 2008-06-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianękamienice na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Strzeleckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Kłodzkidomy na sprzedaż gmina Łaskarzewlokale użytkowe na wynajem gmina Trzebnicadomy na sprzedaż w Grabowie Wielkimmieszkania na sprzedaż w Tupadłachdomy na sprzedaż w Susznie

Deweloperzy

);