Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prace na dworcu

2011-08-11

Prace na dworcu

Trwają prace budowlane na dworcu Wałbrzych Miasto. Jeszcze rok obsługa podróżnych będzie odbywać się na dworcu tymczasowym.

Integer SA, będący wykonawcą prac, rozpoczął realizację projektu. Na terenie obiektu prowadzone są m.in. rozbiórki, skuwane są tynki i posadzki, a piwnice pogłębiane. Niebawem też ma się rozpocząć renowacja elewacji.

Pierwszy etap prac został zakończony w zeszłym roku i objął remont toalet oraz dachu budynku. Obecnie planowane są działania, które mają na celu przywrócić dawną świetność dworca. Wokół budynku mają pojawić się ławki, kosze i lampy, co wpłynie na estetykę i funkcjonalność otoczenia. Powstanie też parking dla pracowników oraz podróżnych. Odnowione zostaną detale architektoniczne, takie jak portal wejściowy z kolumnami i dworcowy zegar, a nowymi elementami będzie neon z nazwą dworca i iluminacja podkreślająca bryłę budynku. Oprócz tego wymieniona zostanie stolarka drzwiowa i okienna.

Znaczące zmiany pojawią się wewnątrz dworca, głównie za sprawą zabytkowego żurawia wodnego, który stanie w centralnym punkcie poczekalni i będzie otoczony ławkami. Hol zyska nowe oświetlenie, nagłośnienie, posadzkę i okładziny ścienne. Czekający na pociąg będą mogli korzystać z nowych tablic informacyjnych, w budynku będą też sklepy, punkty handlowo-usługowe i restauracja. Dzięki rozbudowanemu systemowi monitoringu podłączonego do sieci miejskich kamer polepszy się bezpieczeństwo.

Inwestycje będą kosztować ponad 9 mln zł.
 

Źródło: KRN.pl | 2011-08-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy na zamianęgaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Chełmińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Cieszyńskidomy na wynajem gmina Lądek-Zdrójmieszkania na sprzedaż gmina Zakrzewodomy na wynajem w Orzeł Białydomy na wynajem w Nowej Kaletcemieszkania na sprzedaż w Buczkowie

Deweloperzy

);