Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powstaną dwie kategorie pośredników nieruchomości

2007-12-03

Powstaną dwie kategorie pośredników nieruchomości

Od 1 stycznia 2008 r. szykują się duże zmiany na rynku obrotu nieruchomościami. Właśnie wtedy wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami regulujące dostęp do zawodu pośrednika nieruchomości.

Jak pisze „Gazeta Prawna”, od 1 stycznia 2008 r. szykują się duże zmiany na rynku obrotu nieruchomościami. Właśnie wtedy wchodzą w życie przepisy nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami regulujące dostęp do zawodu pośrednika nieruchomości.

Do tej pory, aby otrzymać licencję pośrednika lub zarządcy, trzeba było zdać egzamin państwowy. Od stycznia egzaminy takie nie będą przeprowadzane – czytamy dalej. Uzyskanie licencji ma polegać na stwierdzeniu przez ministra infrastruktury, że kandydat spełnia wymogi formalne. Należą do nich: posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych, niekaralność za przestępstwo przeciwko mieniu, dokumentom, za przestępstwa gospodarcze, fałszowanie pieniędzy, papierów wartościowych, znaków urzędowych, składanie fałszywych zeznań oraz przestępstwa skarbowe.

Według dziennika kandydat będzie musiał również wykazać, że ukończył studia wyższe i podyplomowe w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Ukończenie studiów podyplomowych nie będzie wymagane, jeżeli kandydat ukończył studia wyższe uwzględniające minimalne wymogi programowe dla studiów podyplomowych w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Konieczne będzie też odbycie praktyki zawodowej.

W Polsce jest niecałe 7 tys. licencjonowanych pośredników nieruchomości. Jednocześnie aż 24 tys. osób świadczy usługi pośrednictwa bez wymaganej licencji – informuje „Gazeta Prawna”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 30.11.2007 | 2007-12-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Słupeckidomy na sprzedaż powiat Wolsztyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Rydułtowylokale użytkowe na sprzedaż gmina Bytnicadomy na wynajem w Długim Borkumieszkania na wynajem w Białobrzegumieszkania na wynajem w Dobrej

Deweloperzy

);