Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powrót smoków

2012-04-10

Powrót smoków

Na dworcu Wrocław Główny pojawi się 17 smoczych głów – metalowych zdobień, które zniknęły po wojnie. Ich imiona zostaną wyłonione w konkursie, który spółka PKP ogłosiła 11 kwietnia.

Na dworcu Wrocław Główny pojawi się 17 smoczych głów – zdobień, które zniknęły po wojnie. Ich imiona zostaną wyłonione w konkursie, który od 11 kwietnia trwa na fanpage'u dworca.

Pierwotnie, smocze głowy były zlokalizowane na czterech peronach przy zejściach do tunelu miejskiego i centralnego. Z nich zachowała się  tylko jedna (na peronie 5) i to ona posłużyła wrocławskiemu kowalowi jako podstawa do odtworzenia pozostałych. Każda z głów składać się będzie z czterech elementów: kutego jęzora z szyjką, dwóch odlewanych „nakładek” (grzebienia z górną i dolnej części pyska) i pary oczu (wykonanej ze śrub, podobnie jak w oryginale).

Cztery smoki można już podziwiać na peronie 2. Kolejne oczekują na montaż.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniahale i magazyny do kupieniakamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Piekary Śląskielokale użytkowe na wynajem powiat M. Częstochowamieszkania na sprzedaż gmina Kędzierzyn-Koźlelokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowa Karczmamieszkania na wynajem w Duchny-Wielunachdomy na sprzedaż w Dębnicydomy na sprzedaż w Miedniewicach

Deweloperzy

);