Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Powraca sprawa Leoparda

2010-06-29

Powraca sprawa Leoparda

Krakowski sąd prowadzący sprawę upadłości Leoparda unieważnił decyzję obciążenia hipotek mieszkań.

Krakowski sąd prowadzący sprawę upadłości Leoparda unieważnił decyzję obciążenia hipotek mieszkań – donosi „Rzeczpospolita”. Wierzycielem dewelopera jest fundusz Manchester Securities Corporation.

Według Angeliki Michalik z Sądu Okręgowego w Krakowie obciążenie to było sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy kupili mieszkania. Oznacza ona, że syndyk masy upadłościowej dewelopera będzie musiał w pierwszej kolejności rozliczyć się z klientami, którzy mimo że zapłacili za mieszkania, wciąż nie mogą stać się ich właścicielami.
 
Przypomnijmy w skrócie – firma Leopard pożyczyła od Manchester Securities Corporation ok. 71 mln zł pod zastaw swoich nieruchomości. Gdy deweloper zaczął mieć problemy finansowe, został postawiony w stan upadłości. Z tego powodu klienci, którzy zapłacili za mieszkania, wciąż nie mogą stać się ich prawowitymi właścicielami.
 

Źródło: „Rzeczpospolita” 28.06.2010 | 2010-06-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęgaraże na sprzedażhale i magazyny na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Przasnyskimieszkania na wynajem powiat Hajnowskimieszkania na sprzedaż gmina Chełmżalokale użytkowe na sprzedaż gmina Elblągmieszkania na wynajem w Czerwonka-Folwarkudomy na wynajem w Chojnowiedomy na wynajem w Janowie

Deweloperzy

);