Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Posłowie walczą

2012-02-04

Posłowie walczą

Kancelaria Sejmu blokuje zwrot działki przy ul. Wiejskiej rodzinie Lubomirskich. Obecnie znajduje się tam parking dla parlamentarzystów. Docelowo parcela ma być przeznaczona pod budowę siedziby komisji sejmowych.

Kancelaria Sejmu blokuje zwrot działki przy ul. Wiejskiej rodzinie Lubomirskich. Obecnie znajduje się tam parking dla parlamentarzystów. Docelowo parcela ma być przeznaczona pod budowę nowej siedziby komisji sejmowych – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W 1870 r. na działce zbudowano 3-piętrowy miejski pałac Lubomirskich. W czasie wojny pałac z ziemią, a po wojnie grunt odebrano właścicielom. W latach 90. ubiegłego wieku Lubomirscy wystąpili o zwrot nieruchomości. Stołeczny samorząd przyznał im prawo użytkowania wieczystego. Do NSA decyzję tę zaskarżyła Kancelaria Sejmu, sprawująca nad gruntem tzw. stały zarząd. W październiku 2011 r.,po blisko trzech latach sporu, sędziowie uznali, że procedura zwrotu jest pełna uchybień.

Obecnie jednym z branych pod uwagę rozwiązań jest odsprzedanie działki. Na to nie zgadza się Jan Lubomirski-Lanckoroński. Żeby zakończyć spory, zaproponował wycofanie z planów luksusowego hotelu i zabudowanie działki biurowcem. Parlamentarzyści mogliby go wynajmować, a niewielka część powierzchni byłaby przeznaczona na rodzinne muzeum.

Za pierwotną koncepcję zabudowy spornej działki odpowiada Bolesław Stelmach. Projekt budowlany zostanie jednak zmieniony – ostateczna wersja  ma powstać do końca roku.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 2.02.2012 | 2012-02-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Białystoklokale użytkowe na wynajem powiat Lublinieckidomy na sprzedaż gmina Choczdomy na wynajem gmina Dębicamieszkania na wynajem w Jackowiedomy na wynajem w Gabrielniamieszkania na wynajem w Porębach

Deweloperzy

);